מצפצץ על לפיד: נתניהו הציע לגפני: "תכנסו לקואליציה"

 הרחק מעיני התקשורת התקימה פגישה חשאית בין בנימין נתניהו לבין ח"כ משה גפני מיהדות התורה. בפגישה הם דיברו על הגיוס וגם על כניסה אפשרית לקואליצה.

 במעריב  נחשף הבוקר כי ראש הממשלה העלה בפני יהדות התורה את ההצעה הבאה: כנסו לקואליציה ותשפיעו מבפנים.  מבחינת נתניהו אין  משמעות לווטו שהטיל יו"ר יש עתיד, שר האוצר יאיר לפיד, על כניסת החרדים לממשלה. "אם לא יתאים ללפיד, איש לא יעמוד בפניו בדרך החוצה". אמר נתניהו.  גפני השיב  "לא, תודה". "כל עוד יש עתיד נמצאת בתוך הממשלה, לא נצטרף לממשלה".

 "אין דיון מול הרבנים על כניסה לממשלה, כל עוד לא מדובר ביציאה של יש עתיד מהקואליציה", הבהירו ביהדות התורה. "לא ניכנס לקואליציה בכל מחיר. עובדה, ביקשו מאיתנו להיכנס ולא הסכמנו".  עוד ציינו.  "כל עוד לא מציגים לנו מצע שאנחנו יכולים לחיות איתו, זה לא רלוונטי. כל עוד יש עתיד בפנים, לא יכול להיות מצע משותף. זו מפלגה שרוצה לפגוע בכל מה שקשור למדינה היהודית".

 בתחילת הקדנציה החרדים השמיעו זמירות שונות "לא פסלנו זאת אז כי לא ידענו מה יהיה המצע של יש עתיד", הם מסבירים כעת. "אגב, גם ביש עתיד עוד לא ידעו מה יהיה המצע שלהם. זה הרי משתנה כל הזמן". מוכנים להיכנס או לא, גם לחרדים ברור מה הרקע להצעה שקיבלו ולפגישה החמה עם נתניהו.

מערכת היחסים בין נתניהו ללפיד ידעה עליות ומורדות,  אולם למרות  הכל  הפערים בין נתניהו לחרדים והסלידה בין השניים והמהירות שבה זה קרה הפתיע את גם את גפני וגם את נתניהו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.