נתניהו הציע לטראמפ: "להעביר את ואדי ערה לפלסטינים"

במהלך שיחות שקיים עם יועצי טרמאפ למזה"ת הציע נתניהו לספח את יישובי גוש עציון תמורת העברת שטחי ואדי ערה לרשות הפלסטינית

ראש הממשלה חותך ימינה:  במהלך שיחות שקיים עם יועצי טרמאפ למזה"ת הציע נתניהו לספח את יישובי גוש עציון תמורת העברת שטחי ואדי ערה לרשות הפלסטינית – כך חושף עמית סגל בערוץ 2.

 

בעקבות כך שראש הממשלה אימץ את תוכניתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, צייץ ליברמן בחשבון הטוויטר "ברוכים הבאים למועדון", צייץ ליברמן.

חבר הכנסת ד״ר יוסף ג׳בארין, תושב אום אל פחם, תקף את ההצעה של נתניהו: "ראש הממשלה קורא בעצם לביצוע שני פשעי מלחמה: טרנספר כפוי לאזרחים וסיפוח התנחלויות לא חוקיות".

"נתניהו לא מפספס שום הזדמנות להמשיך את מסע ההסתה והדה-לגיטמציה שלו נגד הציבור הערבי ונגד הנהגתו", הוא המשיך. "בדרך הוא מפגין גם הרבה בורות בהשוואה שהוא עושה בין האזרחים הערבים לבין המתנחלים. האזרחים הערבים קיבלו את אזרחותם בישראל לא בחסד מהממשלה אלא בזכות העובדה שהם מתגוררים במולדתם. זאת בניגוד מוחלט למתנחלים בגדה המערבית ששוהים שם באופן בלתי חוקי על אדמות שהם גזלו בכוח מבעליהם הפלסטינים".

גראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, הגיב לפרסום בערוץ 2 ואמר כי הוא מביע תמיכה בתוכנית "אנו תומכים ובהחלת ריבונות באופן מיידי בגוש עציון", אמר. "אך לא נסכים בשום אופן לכך שבתמורה לצעד נכון, צודק מתבקש וחיוני זה, מדינת ישראל תמסור לרשות הפלסטינית חבלי מולדת בלב הארץ ותביא להקמת מדינה פלסטינית על כביש 6. גבולות המדינה צריכים לנוע רק בכיוון אחד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.