נתניהו השעה מגעים עם האיחוד הארופאי – לפיד: תבוסתנות

בעקבות החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו להקפיא חלק מהמהלכים מול האיחוד האירופי בעקבות החלטתם לסמן מוצרים מההתנחלויות, תקף יאיר לפיד את התנהלות הממשלה ואמר כי מדובר בתבוסתנות.

בתגובה להנחיות החדשות של האיחוד האירופי בנוגע לסימון מוצרים המיוצרים במפעלים אשר מחוץ לקו הירוק, הורה אתמול ראש הממשלה ושר החוץ, בנימין נתניהו, הורה למשרד החוץ להשעות את כל המגעים המדיניים עם מוסדות האיחוד האירופי בבריסל בנוגע לסוגיות שקשורות לתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים.

דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון הוסיף כי נתניהו הורה למשרד לקיים תהליך של הערכה מחדש לגבי מידת המעורבות שישראל תאפשר לשירות החוץ של האיחוד האירופי, לנציבות האירופית וליתר מוסדות האיחוד האירופי בבריסל, בנושאים שקשורים לתהליך המדיני עם הפלסטינים.

עם סיום "ההערכה מחדש" יוחלט אם וכיצד לחדש את המגעים בנושא הפלסטיני עם מוסדות האיחוד האירופי בבריסל ועם נציגי האיחוד האירופי בישראל. עם זאת, המגעים בנושא הפלסטיני מול מדינות אינדיבידואליות שחברות באיחוד האירופי כגון גרמניה, בריטניה וצרפת יימשכו כרגיל.

על פי דיווח של ברק רביד בהארץ, נציגי משרד החוץ הודיעו לשגריר האיחוד האירופי כי ישראל תשעה חלק מהדיאלוגים המדיניים שהיא מקיימת עם הארגון ולמעשה תבטל מפגש בנושא זכויות אדם ומפגש בנושא ארגונים בינלאומיים שתוכננו להתקיים בשבועות הקרובים.

במשרד החוץ ציינו גם כי בשלב זה לא ייקבע מועד למפגש נוסף במסגרת הדיאלוג המובנה עם האיחוד האירופי בנושא הפלסטיני שעוסק בעיקר בקידום פרויקטים בשטח C. המפגש הראשון והיחיד של הדיאלוג הזה התקיים בספטמבר ומאז לא נקבע מפגש המשך.

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, חבר ועדת חוץ ובטחון התייחס הבוקר בפתח הדיון בוועדת החוץ והבטחון להחלטה של ראש הממשלה להשעות את המגעים עם האיחוד האירופאי על רקע ההחלטה להחרמת מוצרים, ואמר כי "ההחלטה של הממשלה לנתק מגע עם האיחוד האירופי זו תבוסתנות.

לדבריו, "זה כאילו יגידו לצה"ל "תשמע יורים באיזה מקום, אז אל תגיע לשם". כל מה שההחלטה הזו עושה, זה להשאיר את הזירה לאויבנו, לפלסטינים, לחבורה המתועבת של ה BDS, לכל אלה שבעד סימון מוצרים במקום שדעתנו תישמע". המלחמה על דעת הקהל, המלחמה על הדיפלומטיה היא מלחמה מתישה וסיזיפית, אבל לנתק מגע זה לא פיתרון. צריך ללכת ולהילחם. אנחנו הצד הצודק, אפשר לנצח את זה. החלטה לא טובה. אני קורא לראש הממשלה לחזור בו."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.