נתניהו התערב; החוק לא יעלה להצבעה

בעקבות ההתנגדות של חלק מחברי הקואליציה לחוק, פנה רה"מ ליוזם החוק בדרישה שימשוך אותו לפי שעה {חוק השבת}

הקרב על חוק השבת: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה הבוקר לח"כ מיקי זוהר בבקשה שישהה את העלאת חוק השבת להצבעה, עד לסיום המגעים בעניינו.

ח"כ זוהר נענה לבקשה וההצבעה על החוק נדחתה למועד בלתי ידוע.

כזכור, אמש התקיים בכנסת דיון על הצעת חוק השבת שהגיש חבר הכנסת מיקי זוהר. בפרסום על הדיון נכתב כי הוא מתקיים על ידי חברי הכנסת מיקי זוהר ורחל עזריה ממפלגת כולנו, אך זו האחרונה בחרה שלא להשתתף בה. בתגובה ל'קוקר' נמסר לנו כי היא ביטלה השתתפותה בשל אילוצי לו"ז.

מנגד, בכירים בכולנו טענו כי היא ביטלה את השתתפותה בדיון בשל סירובו של ח"כ זוהר לשלב בהצעת החוק אפשרות לתחבורה ציבורית מצומצמת בשבת. מי שהגיע במקומה לדיון, היה יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן שהודיע כי כולנו תתנגד להצעת החוק אותה ביקש זוהר לעלות מחר בקריאה טרומית למליאת הכנסת.

פולקמן ביקש בדיון מח"כ זוהר להמתין ולעכב את העלת החוק. פולקמן אף התרעם על כך שהחוק לא עלה לדיון בהנהלת הקואליציה. זוהר הגיב כי הוא איש של הסכמות, ולכן ישקול בכובד ראש את הבקשה להסיר את הצעת החוק מסדר היום של מליאת הכנסת ולהביאה לדיון בהנהלת הקואליציה.

בדיון שנערך היום על הצעת החוק נאמו בעלי עסקים, הן מאלו המתנגדים לחוק והן מאלו התומכים בחוק השבת, חברי כנסת ואישי ציבור אשר הביעו את דעתם על החוק. בין הנואמים היה גם אהרון ליבוביץ, חבר מועצת העיר ירושלים, אשר למרות היותו חובש כיפה הודיע על התנגדות לחוק. בראיון ל'קוקר' הסביר מדוע.

צפו בראיון עם אהרון ליבוביץ:

https://vimeo.com/150772780

יצויין שהצעת החוק של ח"כ זוהר נועדה להחליף את חוקי העזר העירוניים שאוסרים על פתיחת עסקים בשבת. כיום מוגדר בחוק רק איסור העסקת עובדים בשבת. הצעת החוק החדשה תגדיל את הקנסות באופן משמעותי לעסקים שיהיו פתוחים בשבת וזאת כדי להרתיע מפני עבירה על החוק.

על פי הצעת החוק של זוהר, עסקים שיעבדו בשבת יקבלו קנס שיהיה גדול פי שלושה מהפדיון היומי שלהם, באותה שבת בה פתחו את בית העסק. החוק מציע עוד כי בעלי עסקים שיעבדו בשבת יהיו חשופים לתביעה אזרחית של בעלי עסקים מתחרים, השומרים את השבת, כיוון שהם יפגעו מכך שבעל העסק המתחרה עבד ביום המנוחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.