נתניהו התקשר למלאכי לוינגר: "מבכה את האובדן העצום"

מלאכי לוינגר:"רוחו של מו"ר אבי תמשיך לפעום בלב האומה". רוה"מ נתניהו: "מבכה האובדן העצום"

 

במועצת קריית ארבע חברון  נערכים לקראת ההלוויה של הרב לוינגר, משם  נמסר כי מחר בשעה 11 יתקיימו ההספדים במערת המכפלה ומשם תיערך צעדה לבית העלמין העתיק בחברון. בהודעה שפרסמה המועצה נמסר כי "עיר האבות קריית ארבע חברון מבכה מרה את הסתלקותו של הרב משה לוינגר, מייסד ההתיישבות בעיר האבות וביהודה ושומרון על כל מרחביה. הגרעין אותו הקים חודשים ספורים לאחר שיחרור חלקי ארץ ישראל כולה ישב את העיר חברון בפסח תשכח והרוח הגדולה אותה הפיח בקרב סביבתו היא אשר יישבה ישובים רבים ביהודה ושומרון".

ראש מועצת קריית ארבע חברון, בנו של הרב לוינגר מלאכי לוינגר: ״אבדה עצומה. הסתלקותו של מו״ר אבי בערב יום ירושלים ויום חברון מסמלת את הרוח והאהבה הגדולה שפעמה בקרבו למען ארץ ישראל כולה. רוחו הגדולה תמשיך לפעום בלב כולנו להמשך בניינה של האומה והארץ״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר הערב לבנו של הרב לוינגר, מלאכי לוינגר, הביע את תנחומיו למשפחה ולבית קריית ארבע חברון וציין כי "אני מבכה את האובדן העצום של מחולל ההתיישבות ביהודה ושומרון".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. החרדקי"ם אלו שמתחברים לציונים הכופרים בד' ותורתו, וגם החכי"ם -החרדים ויועציהם, ומנהיגיהם וכו', עתידין ליתן את הדין, על מה שהם מבזים ומחללים שם שמים ברבים, ומתחברים לרשעים גמורים אפ' רק מטעם כדי ליהנות מכספיהם הטמאה.

    למעשה התורה אוסרת להתגייס לצבא הציוני השמד והניאוף, – גם לאלה שאינם לומדים תורה. "המציאות היא שמי שמגיע כחרדי לצבא יוצא משם לכה"פ חצי חילוני" "יהודי, כל זמן שהוא יהודי שרגלי אבותיו עמדו על הר סיני, אסור לו ללכת לצבא, לא משנה כמה כסף יקבלו מכך הישיבות". תראו בקרוב "שאם עד עכשיו הגזירה על עולם הישיבות וגיוס החרדים נחקקה על-ידי החילונים והחרדים נלחמו בזה, תראו עכשיו, שאותו חוק יחוקק ע"י החרדים של רח' חזון איש, ואז הכל יהיה כשר" וע"ז יתנו החרדים הנ"ל את הדין בגיהנום "בצואה רותחת"

    על החכי"ם האלו נאמר: וַיֵּשֶׁב יִשְׂרָאֵל, בַּשִּׁטִּים; וַיָּחֶל הָעָם, לִזְנוֹת אֶל-בְּנוֹת מוֹאָב. וַתִּקְרֶאןָ לָעָם, לְזִבְחֵי אֱלֹהֵיהֶן; וַיֹּאכַל הָעָם, וַיִּשְׁתַּחֲווּ לֵאלֹהֵיהֶן. עליהם אומר הנביא אומר: גם כי תרבו תפילה אינני שומע, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, ידכם דמים מלאו, הם נלחמים נגד מלכות שמים נגד הקב"ה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב