נתניהו ויעלון : "ליבנו את המחלוקת"

בהודעה של השניים נכתב כי "ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון נפגשו הבוקר וליבנו ביניהם את הדברים. אין ערעור, ולא היה כזה, על כך שהצבא כפוף לדרג המדיני והקצינים חופשיים להביע את דעתם בפורומים הרלבנטיים". { מתיחות בצמרת}

לאחר שראש הממשלה זימן את השר יעלון לשיחת בירור על הדברים שעוררו מחלוקת  הוציאו בצהריים (שני) השניים הודעה משותפת בה הבהירו: "ליבנו בינינו את הדברים".

 

בהודעה של השניים נכתב כי "ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון נפגשו הבוקר וליבנו ביניהם את הדברים. אין ערעור, ולא היה כזה, על כך שהצבא כפוף לדרג המדיני והקצינים חופשיים להביע את דעתם בפורומים הרלבנטיים".

 

בסביבתו הקרובה של יעלון הגיבו בבחריפות לביקורת שמתחו עליו שרים בליכוד. מקורבי שר הביטחון הטיחו בשרת התרבות מירי רגב כי היא "הייתה ונשארה פופוליסטית חסרת עקרונות, שמשנה את עורה ומחליפה דעותיה לפי הרוח". גם שר התשתיות יובל שטייניץ זכה לעקיצה ועליו נאמר כי "לדברי שטייניץ יהיה תוקף רק אם ייאמרו בשבתרבות".

 

מוקדם יותר , תקפה השרה רגב את שר הבטחון. "לא ייתכן שקצין בתפקיד ייקח את המושכות מהדרג המדיני ויתנהל כאילו זה צבא שיש לו מדינה", אמרה לחדשות 2 Online שרת התרבות מירי רגב.

 

"שר הביטחון התבלבל", הגיבה. "מפקדי הצבא צריכים 'לומר את שעל ליבם' בפורומים המתאימים ובנושאים עליהם הם אמונים". לצד זאת, הדגישה השרה כי "בנושאים אלו זו חובתם 'לדפוק על השולחן' ולהתווכח. לשם כך הצבא מיטיב לקיים הערכות מצב ודיוני קבלת החלטות".

 

שר התשתיות יובל שטייניץ מתח ביקורת על  יעלון. "אינני מבין מה מניע את שר הביטחון באמירות הללו", אמר בריאיון לתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל. "התפקיד שלו זה למשמע את צה"ל. צריך שיהיה קו אדום ביו צבא ומדינה ובין צבא ופוליטיקה. אני חושב שדבריו הם טעות אומללה. אצל בן גוריון זה לא היה קורה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.