ליצמן: "לא אתן לגעת בתקציבי הילדים והישיבות" (הקלטה)

בגל"צ נחשף הבוקר כי ראש הממשלה ושר האוצר בוחנים קיצוץ בתקציב המדינה, לרבות קצבאות הילים ותקציבי הישיבות. ליצמן בתגובה: "לא אתן לגעת בקצבאות הילדים ובתקציב הישיבות…אם הם רוצים אותנו בממשלה שיקיימו בדיוק את מה שהם חתמו איתנו". האזינו

לקראת משבר עם "השותפות הטבעיות"? ראש הממשלה ושר האוצר בוחנים קיצוץ בהסכמים הקואליציוניים – כך נחשף הבוקר בגל"צ.

ע"פ הפרסום, בפגישה שנערכה השבוע החליטו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, משה כחלון, כי יבחנו קיצוץ בהסכמים שעלותם 8.2 מיליארד שקלים, כאשר הדרגים המקצועיים שצריכים להחליט על הקיצוצים בתקציב, ימליצו על מה ניתן לבטל, כך שכל מפלגה תיאלץ לוותר על חלק מההסכם שנחתם מולה.

קיצוץ כזה צפוי לעורר זעם – עד כדי משבר של ממש – עם הסיעות החרדיות. מי שכבר הזדרז להגיב ליוזמה הוא סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שהבהיר כי מבחינתו הנושא כלל אינו עומד למו"מ.

בראיון ל'קול חי' אמר ליצמן: "אני לא מאמין שהדיווח נכון, אנחנו בקואליציה של 61 חברי כנסת והם יודעים את זה מעולה. חד משמעית – לא אתן לגעת בקצבאות הילדים ובתקציב הישיבות".

ליצמן הוסיף: "אם הם רוצים הם יכולים לפנות לליברמן מרצ והערבים, אם הם רוצים אותנו החרדים שיקיימו בדיוק את מה שהם חתמו איתנו…חתימת ההסכם הקואליציוני הייתה רק לפני חודשיים והם זוכרים טוב מאוד על מה הם חתמו".

באשר למצוקת הנדל"ן במגזר החרדי אמר ליצמן: "אנחנו מחכים קודם כל לראות מה הממשלה הולכת להציע. בהסכם הקואליציוני יש לנו סעיפים שאנחנו אמורים לקבל לפיהם ויש כמה אמירות בנושא זה. קודם כל, נראה מה שהממשלה עושה לכולם".

האזינו לראיון (באדיבות קול חי)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.