נתניהו ולפיד יפגשו היום בכנסת

כשברקע המאמצים להרחבת הממשלה, רה"מ יפגש היום עם יו"ר 'יש עתיד' ויציע לו להיכנס לקואליציה. מקורביו: "ניסיון חסר סיכוי"

המאמצים להרחבת הממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, יוועדו היום בכנסת כדי "לדון בנושאים שעל סדר היום". במערכת הפוליטית מעריכים כי במהלך הפגישה צפוי נתניהו להציע ללפיד לחבור לקואליציה.

גורמים במפלגת 'יש עתיד' מסרו בתגובה כי הצעה כזאת היא חסרת סיכוי, זאת בעיקר בשל קוי היסוד של הממשלה שמנוגדים לחלוטין למצע יש עתיד.

מנגד, קשה להתעלהם מהעובדה שהפגישה באה לאחר תקופה שבמהלכה ריכך לפיד באופן משמעותי את הצהרותיו ביחס לחרדים. כזכור, לפני מספר ימים פירסמנו כי לפיד עשה פניית פארסה משמעותית בכל הקשור להסתה והשיסוי כנגד הציבור החרדי.

אם בשבוע שלאחר השבעת הממשלה הוא התהלך עם צבא מחופש של מילואימניקים שקראו מאחורי הקרייה בתל אביב לגייס את בחורי הישיבות, עתה הוא שינה בתכלית את צעדו.

לפיד בקרייה

בראיון ברדיו 'קול ברמה' הוא היה נשמע מפויס וחזר שוב שוב שוב על המסרים "אני לא שונא חרדים", צריך לעשות הכל בהידברות". לפיד בניגוד לבוז'י וחברי האופוזיציה מתבונן על משרד החוץ המיותם וכבר מתרגל מול המראה נואמים חוצבי להבות באו"ם.

לפיד המשיך בקו המפויס ושינה את הלוח הזמנים אותו הקדיש ליהדות, שלשום בלילה העביר לפיד בעיר רחובות שיעור על משה רבנו ומסעו במדבר." תחת שמיים פתוחים ישבו מאות אנשים – חילונים, דתיים, חרדים – שבאו להתעמק יחד בתנ"ך. אף אחד לא שאל את השני מאיזה מפלגה הוא, או למי הוא הצביע. היינו שם מפני שאנחנו חלק ממשהו. הוא גדול מכל אחד מאתנו, הוא מחבר אותנו, אנחנו זקוקים לו היום יותר מתמיד". כתב לפיד.

לפיד

ואם לא די בכך, בשעה האחרונה העלה לפיד פוסט נוסף שמצביע על המגמה המסתמנת, התקרבותו לדת או למשרד החוץ. וכך כותב לפיד, "בחודשים האחרונים דיברו הרבה על מזוזות.

תסתכלו על המזוזה היפה שבתמונה. קיבלתי אותה אתמול בתיכון "ברנקו ויס" ברמלה, שתלמידיו הם נוער בסיכון שנפלטו ממסגרות אחרות. התלמידים הכינו אותה בסדנה שלהם, המורים – חבורה מופלאה של אנשים מסורים – נתנו לי אותה במתנה.

מזוזה

בעיני לא התלמידים בסיכון, אלא אנחנו. בסיכון שנשכח שהחמלה והאחריות כלפי האחר הם מרכז הקיום היהודי, בסיכון שלא נראה את הפוטנציאל של הילדים האלה, בסיכון שלא נזכור שהמחוייבות שלנו אליהם היא המבחן הגדול שלנו.

"לפעמים צריך לנשק לא רק את המזוזה, אלא גם את מי שעשה אותה". כותב לפיד ומסיים במשפט: "אני עומד לקבוע את המזוזה הזו בפתח החדר שלי בכנסת".

כך או אחרת, במערכת הפוליטית מעריכים כי לפיד לא יכנס לממשלה לפני שהחרדים יבטלו את גזירת הגיוס והקיצוצים שפגעו בחרדים, רק לאחר מכן ישלח לפיד להושיע את עם ישראל מהמשבר הדיפלומטי מול ארצות הברית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.