נתניהו ושר הביטחון בקריה – חמאס מאיים

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים הערכת מצב ביטחונית עם שר הביטחון והצמרת הביטחונית בשעה 12:00 בקריה בתל אביב, וב-16:00 יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני, קצין בכיר לעיתונאים: "צה"ל נמצא לפני מערכה בדרום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים הערכת מצב ביטחונית עם שר הביטחון והצמרת הביטחונית בשעה 12:00 בקריה בתל אביב, וב-16:00 יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני.

ישראל הודיעה למצרים כי עד 4 בצהריים לחמאס יש להחזיר תשובה לגבי הפסקת האש ולהפסיק עם ירי הרקטות,כי אם לא בצה"ל יגבירן את מעגל התקיפות.

בתוך כך, חמאס איים על ישראל: "ישראל תשלם על פשעיה" כן חמאס מאיים לירות "לכיון העומק של לב ישראל".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שוחח לפני זמן קצר עם ראש עיריית שדרות ועם ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה. שר הביטחון שיבח את הרשויות ואת התושבים על כושר העמידה ועל הגיבוי שהם נותנים לצה"ל ולמערכת הביטחון, ואמר "נעשה את מה שצריך לעשות".

هלאחר לילה לבן שבו שוגרו עשרות רקטות לעבר יישובי הדרום; ובמהלכו הותקפו יותר מ-140 מטרות חמאס ברצועה, מבהיר קצין בכיר לעיתונאים כי "אנחנו אחרי לילה של סבב שאני לא רואה את סופו". במהלך הלילה שוגרו מעל 150 רקטות בהם לנתיבות ואשקלון.

הקצין שיגר איום לארגון הטרור: "ייתכן שזה יימשך עוד זמן כדי להשיב את השקט לדרום. במקביל מתקיים שיח של הסדרה. חמאס מתרחק מהסדרה ומתקרב למערכה שבה יוכה מכה קשה".

בבוקר הזה אנחנו יותר קרובים למערכה", העריך אותו הקצין שהוסיף כי כוחות רבים ישונעו לגזרה הדרומית. "אם יהיה צורך ונלך לפעולה משמעותית נפנה גם יישובים עד 4 ק"מ מהרצועה. ערך החיים חשוב יותר. אנחנו גם פורסים ומרחיבים את מערך כיפות הברזל".

אנחנו מוכנים להמשך התקיפות, נמשיך לתקוף ולתקוף ולתקוף", הבהיר בתקיפות הקצין. "אני לא משחק מטקות בחוף הים עם חמאס. זה לא כוחות. מדי פעם צריך להסביר לאויב שלך מה המחירים שהוא צריך לשלם. או שחמאס יחזור להבנות צוק איתן או שיבין שכדאי לו לחזור להבנות צוק איתן".‎‏

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.