נתניהו זעם על דרעי: "את ההערה שלך כבר שמענו"

בעקבות דבריו של דרעי הוכו השרים בתדהמה ובמיוחד ראש הממשלה שהיה המום וזעם עליו: "את ההערה שלך כבר שמענו", אמר נתניהו.

דרמה בישיבת הקבינט:  שר הכלכלה, אריה דרעי, הודיע כי לא יחתום על עקיפת הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיויד גילה.

\בדה מרקר דווח  לאחר שששמעו את סקירת המומחים על מתווה הגז, התבקשו השרים להצביע על אישור הנימוקים המדיניים-ביטחוניים – והצביעו פה אחד בעד אישורם.

בשלב הבא, השרים התבקשו להסמיך את שר הכלכלה, אריה דרעי, לחתום על סעיף 52א לחוק ההגבלים העסקיים – שדרכו יעקפו את המפקח על המשק גילה.

אלא שבנקודה הנוכחית, הדהים דרעי את השרים והודיע כי לאחר ששמע את הצדדים – "הוא לא מוכן לחתום ומוותר על סמכותו". על פי הפרסום בדה מרקר דבריו של דרעי היכו בתדהמה את הנוכחים – ובמיוחד את ראש הממשלה שהיה המום וזעם עליו: "את ההערה שלך כבר שמענו", אמר נתניהו.

 

יועץ התקשורת של דרעי, ברק סרי, מסר: "לאחר שהשר דרעי שמע בישיבת הקבינט את כל הגורמים הביטחוניים והמדיניים ושאר הגורמים המקצועיים, הוא החליט שהחלטה תקדימית להפעלת סעיף 52 צריכה לקבל הממשלה באישור הכנסת. מדובר בהחלטה בעלת השלכות ביטחוניות וכלכליות עצומות ולכן ראוי שהיא תתקבל על ידי הממשלה כולה".

 

באופוזיציה דורשים להעביר לכנסת העברת סמכויותיו של שר הכלכלה אריה דרעי בעניין הפטור מהסדר כובל בגז.

י"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל בעקבות החלטת הקבינט בנושא הגז: "יותר ממילה טובה מגיעה לאריה מכלוף דרעי, שר הכלכלה, על החלטתו האמיצה בישיבת הקבינט לסרב להפעיל את סעיף 52. השר דרעי הבין, הרגיש והפנים, את התסיסה הציבורית סביב העניין הזה". בעקבות זאת, ולאור העברת הסמכות בנושא לממשלה, שיגר כבל, פנייה דחופה ליועץ המשפטי של כנסת, עו"ד אייל ינון, בדבר החובה לאשר בכנסת את העברת הסמכויות של השר דרעי לממשלה, כפי שסעיף 31 (א)  (ב) בחוק יסוד הממשלה מחייב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.