נתניהו חוזר בו: משעה את הסכם המסתננים

שעות ספורות אחרי שהודיע בחגיגיות על הסכם חדש בנושא המסתננים, הודיע ראש הממשלה כי הוא מתכוון לבחון אותו מחדש

שעות ספורות אחרי שהכריז בחגיגיות יחד עם שר הפנים אריה דרעי על הסכם המסתננים החדש, ראש הממשלה בנימין נתניהו מודיע על השעיית ההסכם.

ראש הממשלה העלה פוסט לדף הפייסבוק שלו בו כתב, "ידידים יקרים, אני קשוב אליכם כמו תמיד. ראשית, אני מבקש שתבינו את השתלשלות הדברים: בשנתיים האחרונות פעלתי מול רואנדה כדי שזו תשמש כמדינה שלישית הקולטת מסתננים שנגרש אליה גם בלי הסכמתם. זו הדרך החוקית היחידה שנותרה לנו להוציא מסתננים ללא הסכמתם, לאחר ששאר המהלכים שלנו נפסלו משפטית. רואנדה הסכימה לכך והתחלנו בפעולת הגירוש אליה".

"בשבועות האחרונים, בלחץ אדיר על רואנדה של הקרן החדשה לישראל וגורמים באיחוד האירופי, רואנדה התקפלה מההסכם וסירבה לקלוט מסתננים מישראל שהוצאו בכפייה. במצב זה החלטתי לחתור להסכם חדש שיאפשר בכל זאת את המשך הוצאת המסתננים", כתב נתניהו.

הוא הוסיף, "עם זאת, אני קשוב אליכם, ובראש ובראשונה לתושבי דרום תל אביב. לכן החלטתי להיפגש יחד עם שר הפנים אריה דרעי עם נציגי התושבים מחר בבוקר. בינתיים אני משעה את יישום ההסכם, ולאחר שאפגש עם הנציגים אביא את ההסכם לבחינה מחודשת".

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר בתגובה כי מדובר ב"החלטה נכונה של ראש הממשלה. אני מברך אותו על כך. ‏כפי שאמרנו, מדובר בהסכם רע המהווה התקפלות בפני הקמפיין השקרי שהופץ בתקשורת והיה הופך את ישראל לגן עדן למסתננים. ‏השהיית המתווה אינה מספקת. עלינו להתקדם למתווה חדש שיוציא מסתננים בלתי חוקיים מישראל. ישראל אינה לשכת התעסוקה של העולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.