נתניהו: חיזבאללה תיכנן לכבוש את הגליל

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בצהריים בכנסת לקראת דיון מועצת הביטחון של האו״ם שיעסוק בטיפול הבינלאומי במנהרות הטרור של חיזבאללה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בצהריים בכנסת לקראת דיון מועצת הביטחון של האו״ם שיעסוק בטיפול הבינלאומי במנהרות הטרור של חיזבאללה שבנייתן מהווה הפרה חמורה של החלטה 1701 של המועצה.

"צה"ל פתח במבצע ב-4 בדצמבר במטרה לחשוף את כל מנהרות התקיפה לישראל. היום אנחנו חושפים מנהרה רביעית שנחפרה. המנהרה הזו נחפרה מול זרעית. קיום המנהרה אושר על ידי יוניפי"ל, שאישר גם כי היא חצתה לישראל", אמר נתניהו.

הוא הוסיף כי "המטרה שלהם הייתה לחדור לשטחנו ולחטוף את אנשינו, להרוג אזרחים ולכבוש. זה מעשה מלחמה. יוניפי"ל אמרו שזו הפרה ברורה של החלטה 1701. חיזבאללה עושה את כל זה כי איראן תומכת בו בכל דרך".

"חיזבאללה תכנן לכבוש את הגליל. המנהרות היו אמורות להוות את אפקט ההפתעה של הארגון, והתוכנית הזו נחשפה. מנהרה נחפרה מפאתי הכפר רמיה והגיעה לישראל. אנו מודעים לתוכנית התקיפה של חיזבאללה נגד ישראל. המבצע ימשיך", דברי נתניהו.

לקראת הדיון ביקש ראש הממשלה שהעולם יבין את תמונת המצב האמיתית. "חיזבאללה מסתתר מאחורי אזרחים לבנוניים תוך שהוא תוקף את אזרחינו. זהו פשע מלחמה כפול, ואנו קוראים ללבנון להתנגד לכך. הטריטוריה שלהם משמשת לחפירת מנהרות ולכן אנו רואים בלבנון כאחראית. הקהילה הבינלאומית צריכה לראות את איראן, חיזבאללה ולבנון כאחראיות ולנקוט צעדים בהתאם".

"צבא לבנון לא ידע על חפירת המנהרות. אבל הם יודעים על זה עכשיו והם צריכים להגיע לפתחי הכניסה של המנהרות ולנטרל אותן. זו האחריות שלהם אבל הם לא עושים זאת", הוסיף.

"אני מעריך את העובדה שארה"ב נוקטת צעדים בלתי מתפשרים נגד חיזבאללה, וקראה לכינוס מועצת הביטחון היום. השגרירה היילי צדקה כשאמרה שיש לגנות את חיזבאללה, ואני קורא לכל חברי מועצת הביטחון לגנות אותו ולהגדיר אותו כארגון טרור, להטיל עליו סנקציות ולתמוך בזכות ישראל להגן על עצמה", סיכם ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.