האולטימטום של הראשל"צ: "או אני או הרב עמאר"

סערת הכותל: השתתפותו של רבה של י-ם בפגישה עם רה"מ בוטלה ברגע האחרון בעקבות אולטימטום של הגר"י יוסף. לסיפור המלא {חשיפה}

הסערה סביב הכניעה לרפורמים בסוגיית הכותל המערבי: ביום ראשון הקרוב צפויה להיערך במשרד ראש הממשלה פגישה רמת דרג ורבת משתתפים כדי לדון במשבר.

מן הצד האחד ישתתפו בפגישה ראש הממשלה ואנשיו, ומן הצד השני ישתתפו בה ראשי המפלגות החרדיות, רב הכותל והרבנים הראשיים לישראל.

בעוד בחלל האויר הפוליטי מתרוצצות שמועות וספקולציות באשר למה שיסוכם בפגישה, כמו גם באשר לרצינות איומי הנציגים החרדים, ל׳קוקר׳ נודע כי מאחורי הקלעים התחוללה דרמה של ממש סביב הפגישה.

מתברר כי גם רבה של ירושלים, הגאון רבי שלמה עמאר, היה אמור להשתתף בפגישה לאחר שהוזמן אליה באופן אישי ע״י היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בפגישתם השבוע. אלא שהשתתפותו בפגישה בוטלה ברגע האחרון.

מפרטים שהגיעו ל׳קוקר׳ עולה כי סיבת הביטול היא אולטימטום שהציב הראשל״צ הגר״י יוסף, לפיו השתתפותו של הרב עמאר (הנחשב ליריבו. א.ק.) תגרום לו להדיר את רגליו מהפגישה.

״למרות שהדברים לא נאמרו במפורש, הראשל״צ נתנו להבין ש״זה או אני או הוא״. במצב דברים שכזה היה ברור ש״הפחות בכיר״ מביניהם צריך להיכנע לדרישה״, מספר מקורב מאוד לרב עמאר.

המקורב סירב לשוחח על הקרע בין השנים, רק ציין ש״חבל שהדברים התגלגלו לידי כך. בסופו של דבר מדובר בנושא חשוב מאין כמותו, נושא שמדיר שינה מעיני כולם״.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע את הסכמתו להיפגש עם החכי"ם החרדים שזועמים על הלגטימציה שהוא מעניק לרפורמים תוך מתן הכרה ומקום תפילה ברחבת הכותל המערבי. הפגישה שהיתה אמורה להתקיים לפני מספר ימים נדחתה ליום ראשון בשל אילוצי לו"ז של השר ליצמן.

 

 

 

 

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מרן הרב עמאר כבר ניצח במערכה כולם היום מבינים בזכותו את אסון הרפורמים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אין מצב שהרב יצחק יגיד ככה או שירמוז ככה כי הוא מראה דוגמה לכל עם ישראל אני חושב שהפוליטיקאים שמסביבם הם עושים את כל הבלגן רק על ידי אחדות עם ישראל ניגאלים

  יעקב |
  הגב
 3. אין צורך בשתי פוסקים. הוא צודק. זה לא עניין של כבוד. כול אדם בוחר את הרב שהוא רוצה להוועץ בו.

  אלברט |
  הגב
 4. דרעי הרשע ממשיך לבזות רבניו עושה מהרב יצחק בובת פורים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. בושה וחרפה!!! לקרוא ולהזעזע!! אין מילים!!! "בגלל אולטימטום של הרב יצחק יוסף, לכן הרב עמאר לא ישתתף בפגישה ביום ראשון עם ראש הממשלה".

  אבל אל תתבלבלו, הרב עמאר ניצח פה. הוא התנגד הראשון למתווה הרפורמי, והשסניקים עם הרב יצחק יוסף אמרו שהוא סתם מבלבל את המוח.

  כפי הנראה עכשיו הם נכנעו, וביום ראשון יסכמו עם ראש הממשלה נגד המתווה. הם רוצים להראות כלפי חוץ שהם הביאו ההישג, האמת, שהכל בזכות הרב עמאר, אנחנו לא שוכחים מה היה כאן לפני מספר ימים, כפי שכתבתי למעלה.

  תזכרו, רק מפלגת יחד ורבניה היחידים ששומרים על קודשי ישראל.

  http://actualic.co.il/%D7%A0%D7%AA%D7%A0%D7%99%D7%94%D7%95-%D7%97%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%94-%E2%80%A2-%D7%91%D7%92%D7%9C%D7%9C-%D7%90%D7%95%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%9E%D7%98%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%92%D7%A8%D7%B4/

  יחד תשמור על קודשי ישראל |
  הגב
 6. תפסיקו להמציא דברים!!!!!
  רשעים ארורים מחרחרי ריב ומדון. בגללכם מתעכבת הגאולה

  תלמיד מרן |
  הגב