נתניהו חשף: "שוחחתי עם עורך 'ישראל היום' כל שבוע"

נתניהו פרסם הערב (חמישי)בעמוד הפייסבוק שלו את שיחותיו עם שלדון אדלסון ועם עורך העיתון "ישראל היום" לשעבר, עמוס רגב, וזאת על פי דרישת בית המשפט

ראש הממשלה  בנימין נתניהו פרסם הערב (חמישי)בעמוד הפייסבוק שלו את שיחותיו עם שלדון אדלסון ועם עורך העיתון "ישראל היום" לשעבר, עמוס רגב, וזאת על פי דרישת בית המשפט. הפרסום נעשה לאחר עתירתו של העיתונאי רביב דרוקר שדרש לפרסם את תמליל השיחות.

"אספר לכם משהו שכולם יודעים: כל הפוליטיקאים בישראל מדברים עם מו״לים, עורכים ראשיים ועיתונאים. בין הפוליטיקה והתקשורת מתקיים שיח קבוע ומתמשך – כך מקובל בדמוקרטיה", כתב ראש הממשלה.

נתניהו הבהיר שהוא מקדיש את "רוב זמנו לניהול ענייני המדינה", אך מעת לעת, בדרך כלל בשעות הלילה ולאחר סיום יום עבודתי, גם אני משוחח עם אנשי תקשורת. אני מציג בפניהם את העשייה הגדולה שאנחנו מובילים למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל – ומציע להם להביא את הדברים לפרסום".

נתניהו התייחס לעתירה של רביב דרוקר שבחר "להגיש נגדי תביעה בדרישה לחשוף את שיחותיי עם חברי שלדון אדלסון ועם עורך ״ישראל היום״ לשעבר, עמוס רגב. כפי שהבהרתי, אין לי מה להסתיר":

נתניהו מפרט בהמשך הפוסט את מספר השיחות שביצע עם אדלסון ורגב, { אדלסון הוא חבר קרוב שלי מזה כשלושים שנה ואני שמח לשוחח איתו מעת לעת. בשנים 2012-2015 שוחחתי איתו בממוצע של 0.75 שיחות בשבוע", מפרט ראש הממשלה.

נתניהו מגלה כי בתקופה זו עמוס רגב ערך את עיתון ״ישראל היום״, איתו שוחח בממוצע 1.5 שיחות בשבוע.

"נהגתי גם לשוחח מעת לעת עם מו״לים ועורכים ראשיים של כלי תקשורת אחרים, כפי שכולם נוהגים", גילה ראש הממשלה בהתיייחסו לשיחות שניהל עם נוני מוזס.

בהמשך הבהיר נתניהו כי הוא מתנגד עקרונית לחשיפת השיחות שמתקיימות בין פוליטיקאים לאנשי תקשורת. "לדעתי ההתערבות הזאת ביחסים המורכבים בין תקשורת לפוליטיקה אינה משרתת את הדמוקרטיה, אלא להיפך".

"לכן ביקשתי מבג״צ לקיים דיון נוסף בנושא. אני מקווה שהוא יפסוק הפעם אחרת. בכל מקרה, אין לקבל מצב שבו מקיימים סטנדרט אחד לי וסטנדרט אחר לכל השאר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.