נתניהו טס לערבה: "הכל בשליטה" (וידאו)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום למקום שבו התפוצץ צינור הנפט מאילת לאשקלון. והרגיע את הרוחות

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום למקום שבו התפוצץ צינור הנפט מאילת לאשקלון.

רה"מ נתניהו: "שמענו כאן תדרוך ממוקד על הפעולות שנעשות, קודם כל להבטיח את שלום הציבור, בריאות הציבור וכמובן את הגנת הסביבה. יש כאן שורה של פעולות, כנראה זה יימשך לאורך זמן, אנחנו נקצה את המשאבים הדרושים כדי להגן על הסביבה, על הפנינה הנפלאה הזאת של ארצנו"

.

 

ממלא מקום מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה אלעד עמיחי ומנהל מחוז דרום במשרד גיא סמט אמרו לראש הממשלה כי לא נשקפת סכנה לבריאות התושבים וכי ההגנות שנבנו באזור נקודת הדליפה ולאורך תוואי הזרימה הצפוי, ובהם סכרים ואמצעי ספיגה, מנעו את התפשטות הזיהום אל מחוץ לשמורה.

"הגעתי הנה בהזדמנות הראשונה"

"בימים האחרונים היינו עסוקים בנושאים מגוונים, אבל מהרגע שנודע על דליפת הנפט עקבתי מקרוב אחר הנושא", השיב נתניהו לביקורת שהופנתה נגדו בימים האחרונים. "מיניתי את מנכ"ל משרדי הראל לוקר לרכז את כל הטיפול בנושא יחד עם כל המשרדים הנוגעים בדבר והחלטתי להגיע הנה בהזדמנות הראשונה. שמעתי על הפעולות השונות – פעולות חשובות ונכונות – ואני מצפה כמובן למעקב והמלצות לפעולות נוספות".

תמונה: נתניהו במסוק בדרך לזירה | צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

"שמענו כאן תדרוך ממוקד על הפעולות להבטיח את שלום ובריאות הציבור ולהגן על הסביבה", הוסיף נתניהו. "כרגע נראה שהמצב בשליטה – והחשש הגדול הוא לאובדן שליטה על ידי שטפונות שייקחו את הזיהום למפרץ אילת. נעשו פעולות רבות, ועד לרגע זה הן צלחו. הבעיה היא שאם אתה משתמש בכלים כבדים אתה גורם נזק כבד מאוד, ויש נסיון מצד אחד להגן על האנשים וגם על הסביבה".

סגן השר אקוניס, שנבחר קודם לכן לסגן שר במשרד להגנת הסביבה, הודה לראש הממשלה ולשרים על האמון האישי: "אני מתכוון להיות כאן עד שנדע בוודאות מוחלטת שהסכנה הבריאותית לציבור תיבלם, וכמובן גם לעניינים הסביבתיים". עוד קודם לכן, אקוניס שוחח עם דוד לפלר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה השוהה בחו"ל, והורה לו "לחזור ארצה במהירות האפשרית וללא דיחוי".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.