"נתניהו יועמד לדין": 'הארץ' חרץ את גורלו של רה"מ

גידי וייץ כתב בהארץ מאמר בו הוא סבור כי יש משמעות אחת כמעט בלתי הפיכה לחתימת הסכם עד המדינה עם ארי הרו – כתב אישום כנגד ראש הממשלה

על רקע הסכם עד המדינה עם ארי הרו המשטרה הטילה צו איסור פרסום בפרשיות המכונות "1000" ו-"2000":

צו איסור פרסום ניתן היום על ידי השופטת עינת רון נשיאת בית משפט השלום מחוז מרכז.

הצו חל על כל פרט מהליך המו"מ שהתנהל עם ארי הרו ובא כוחו, למעט העובדה כי הצו נחתם היום, ותוכן הדברים שנמסרו במהלך המו"מ. כמו כן יותר לפרסם המפורט בסעיף 8 להלן, תסכים המדינה כי במסגרת תיק נפרד בו נחקר העד כחשוד ובכוונת המדינה להעמידו לדין, העד יודה בעבירות המיוחסות לו ויורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים.

כן מוסכם כי הצדדים יעתרו לכך שיוטל עליו עונש הכולל רכיב של 6 חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות וקנס כספי בסך 700 אלף ₪. הכל כפוף ליתר פרטי ההסכם שעליהם מבוקש הצו כאמור.

ההסדר נחתם הבוקר, באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה.

גידי וייץ בהארץ כתב מאמר בו הוא סבור כי יש משמעות אחת כמעט בלתי הפיכה לחתימת הסכם עד המדינה עם ארי הרו – "יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו" הוא כותב. ומנמק שאם במשטרה לא היו חושבים כי ההסכם עם הרו יניב מידע מפליל על נתניהו – ההסכם כלל לא היה נחתם.".
כתב הארץ משער כי תחת המגבלות ניתן להעריך כי הרו יעבה את שני התיקים נגד נתניהו, אולי יחרוץ את דינו של מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, יוביל את התיקים ליבשת רחוקה ויגרום ככל הנראה לפחות לדמות מפתח אחת לקבל בפרשה הזו מעמד של חשוד בפלילים. אין לצפות אם כך שההכרעות בעניין נתניהו יינתנו לפני החגים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.