נתניהו ייחקר שוב בעוד כשלושה שבועות

המשטרה מחזיקה סמס שנשלח משרה נתניהו לניר חפץ, יום לאחר שראש הממשלה אישר הקלות לבזק ובו היא מתקוממת על פרסום באתר וואלה: "אחרי מה שעשינו בשבילם, הם לא מתביישים לעשות לנו את זה?"

התפתחויות בחקירות נגד נתניהו: בסוף השבוע פורסם כי נתניהו יידרש להיחקר שלוש או ארבע פעמים נוספות בכל שלושת התיקים נגדו. את החקירה הבאה קבעה לשכתו לעוד כשלושה שבועות, ב־12 ביוני.

בחדשות 2 דווח שלשום כי המשטרה העבירה ללשכת ראש הממשלה לפני כחודש בקשה לחקור שוב את נתניהו בפרשות נגדו: תיק 1000 (המתנות), תיק 2000 (שיחות נתניהו־מוזס) ותיק 4000 (בזק).

עוד דווח בחדשות, כי בימים הקרובים צפויה הפרקליטה המלווה את החקירה, עו"ד ליאת בן ארי, להעביר לפרקליט המדינה שי ניצן את סיכום ממצאי תיק המתנות.

בחדשות עשר פורסם כי בן ארי נוטה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בתיק זה, בסעיף מרמה והפרת אמונים ולא בשוחד, כפי שהמליצה המשטרה.

עוד פורסם בסוף השבוע כי עד המדינה ניר חפץ, לשעבר יועץ התקשורת הבכיר של ראש הממשלה, סיפר בעדותו כי שוחח לפחות שש פעמים ביום עם בעלי השליטה בבזק שאול אלוביץ’.

בידי המשטרה והפרקליטות, כך מפרסם הבוקר 'ידיעות אחרונות', יש מסרון שנשלח משרה נתניהו לניר חפץ יום לאחר שראש הממשלה אישר את ההקלות לבזק, העשוי להעיד על קשרי שוחד לכאורה. נתניהו מתקוממת במסרון על פרסום כתבה שלילית נגד השניים באתר וואלה: "אחרי מה שעשינו בשבילם הם לא מתביישים לעשות לנו את זה?", כתבה.

חפץ גם סיפק מידע ולפיו נתניהו ואלוביץ’ היו מודעים לקשר המושחת לכאורה ביניהם. על פי הדיווח, המשטרה תמליץ להאשים את נתניהו בסעיף שוחד בפרשת בזק.

עוד דווח כי בעדותו סיפק חפץ לחוקריו שמות נוספים הקשורים לפרשת המתנות, וטען כי בנסיעה לניו־יורק קיבלה שרה נתניהו כרטיסי אשראי מאנשי עסקים, שבאמצעותם רכשה לעצמה מתנות.

חפץ התייחס בחקירתו גם לנושא המגנומטרים שהוצבו בהר הבית בעקבות הפיגוע הקטלני ביולי שעבר שבו נהרגו שני שוטרים, ואמר כי נתניהו החליט להשאיר את המגנומטרים במקומם בגלל הלחץ בבית, שהגיע בעיקר מבנו יאיר.

בנוגע לתיק 2000 (שיחות נתניהו־מוזס) דווח, כי חפץ סיפק למשטרה חומר והקלטות. לפי הדיווחים, לא מן הנמנע שבעקבות זאת יזומנו אישים נוספים לחקירה. בהקשר זה, עלה גם שמו של נתן אשל, מקורבו של נתניהו, שעשוי להיחקר באזהרה בפרשה.

במשפחת נתניהו אמרו בתגובה: "מדובר במחזור של הדלפות שקריות, שגם מהן לא יהיה כלום. מדובר בגיבובי שקרים מוחלטים על יחסי נתניהו־אלוביץ’. גם הטענות ההזויות והמרושעות שראש הממשלה ורעייתו השתמשו בכרטיסי אשראי של חברים, או שמתנות ניתנו להם בביקוריהם בחו"ל, לא היו ולא נבראו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.