נתניהו יכנס התייעצות: "הפיגוע – תוצאה של ההסתה של אבו מאזן וחמאס"

בימין מגיבים בחריפות לטבח: "הידיים שאחזו בגרזנים הם ידי המחבלים, אבל הקול הוא קולו של אבו מאזן", האשים השר שטייניץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייכנס בצהריים התייעצות בטחונית בלשכת ראש הממשלה בירושלים.

בתגובה לפיגוע הבוקר אמר נתניהו: "זאת התוצאה הישירה של ההסתה שמובלת על ידי חמאס ואבו מאזן. הסתה שהקהילה הבינלאומית מתעלמת ממנה בחוסר אחריות. נגיב ביד קשה לרצח האכזרי של יהודים שבאו להתפלל ונקטלו בידי מרצחים שפלים".

השר נפתלי בנט מסר בתגובה לפיגוע בבית הכנסת, הבוקר (שלישי) בירושלים, כי "אבו מאזן, מגדולי הטרוריסטים שהצמיח העם הפלסטיני, נושא באחריות ישירה לדם יהודים שנשפך בטלית ותפילין. בזמן שאנחנו עסקנו בהזיות על תהליך מדיני, הכינו לנו הפלסטינים תשתית טרור והסתה השלובים זה בזה. גם קונספציית הבטונדות לא עוצרת את הטרור, אלא מעודדת אותו. אבו מאזן הכריז מלחמה על ישראל ועלינו להתייחס לכך בהתאם".

שר המודיעין, יובל שטייניץ, מסר בתגובה לפיגוע כי "הידיים שאחזו בגרזנים הם ידי המחבלים, אבל הקול הוא קולו של אבו מאזן. מי שקורא למוסלמים להגן על מסגד אל אקצה בכל האמצעים בפני היהודים – נושא באחריות ישירה לפוגרום המחריד בבית הכנסת בהר נוף, ולגל הפיגועים ומהומות הדמים בירושלים".

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, מסר בתגובה לפיגוע כי "הטבח המזעזע הבוקר בבית כנסת בירושלים הוא לצערנו תמצית העמדה הפלסטינית: בעוד אנו עושים מאמץ וקוראים לרגיעה, ההסתה הברוטלית של מנהיגי הרשות הפלסטינית נמשכת ומחריפה. שולחיהם אינם בוחלים ברצח מתפללים בתוככי מקום התפילה ובעיצומה. הם שוברים שיאים של שפלות ואכזריות. לישראל לא צריך להיות כל שיג ושיח עם מי שדרכם היא לטבוח בחפים מפשע בתוככי מקומותינו הקדושים. אני שולח תנחומיי למשפחות ההרוגים והחלמה מהירה לפצועים".

ח"כ דני דנון מסר בתגובה כי "אם פוגרום כזה היה מתרחש בבית כנסת באירופה, היינו דורשים מההנהגה המקומית לקחת אחריות. אם בבירת ישראל בשנת 2014 יהודים נרצחים בתפילת שחרית, על ממשלת ישראל להחליט — או החזרת הביטחון או לקיחת אחריות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.