נתניהו יעלה את חוק ההשעייה: ליברמן מתנגד: "אין מתנות חינם"

מליאת הכנסת תתכנס הערב (שני) על מנת להצביע על חוק ההשעיה, שיאשר להשעות ח"כ מכהן ברוב של שני שלישים מהחברים. חברי הכנסת מהליכוד אברהם נגוסה ודוד אמסלם הכריזו על מרד וכבר הודיעו שלא ייתמכו בחוק, ליברמן מתנגד ויקבור את החוק.

ליברמן תוקע מקלות בגלגלי חוק ההשעייה שנועד להדיח את חברי הכנסת הערבים – במידה ואם יחרגו מכללי התקנון בכנסת. בליכוד חשבו בתחילה להעלות את החוק להצבעה גם בלי שיגויס הרוב אך יו"ר ישראל ביתנו הודיע שלא יתמוך: "אין מתנות חינם; ייתנו – יקבלו מבית,  שני ח"כים מהליכוד מאיימים להתנגד.

מליאת הכנסת תתכנס הערב (שני) על מנת להצביע על חוק ההשעיה, שיאשר להשעות ח"כ מכהן ברוב של שני שלישים מהחברים.

חברי הכנסת מהליכוד אברהם נגוסה ודוד אמסלם הכריזו על מרד וכבר הודיעו שלא ייתמכו בחוק, מה ששובר את רוב 61 חברי הכנסת של הקואליציה.

לאחר "המרד" יחסי הכוחות בין האופוזיציה לקואליציה עומדים על 59 חברים לכל צד.לפיכך ההכרעה עברה לפתחו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן – שהודיע לליכוד כי לא יתמוך בחוק.

במקרה שהחוק יופל, ליברמן יוצג כמי שהפיל את ההצבעה ובכך הציל" את חברי הכנסת הערבים. משו כך  החליט ראש הממשלה לעלות את החוק להצבעה בכל מקרה על מנת לחושף את כוונתייו הזדוניות של ליברמן.

שלושת חבר הכנסת הערבים: זועבי, זחאלקה וגטאס הם אלו שגרמו להעלאת החוק להצבעה, לאחר שנפגשו עם משפחות המחבלים במזרח ירושלים בשיא גל הטרור. הצעת החוק כבר אושרה בוועדת השרים לחקיקה, אך לשם העברתו במליאת הכנסת יצטרכו לערוך בו שינויים.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.