נתניהו יצא למסע באפריקה (וידאו)

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר עם רעייתו שרה ומשלחת עיתונאים לביקור באפריקה, לשיא יגיע הביקור, כאשר נתניהו יבקר באוגנדה לרגל 40 שנה למבצע אנטבה. { 40 שנה לאנטבה}

חקירות? ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר עם רעייתו שרה ומשלחת עיתונאים לביקור באפריקה, לשיא יגיע הביקור, כאשר נתניהו יבקר באוגנדה 40 שנה למבצע אנטבה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בדף הפיסיבוק שלו לביקור, "אנחנו יוצאים עכשיו לביקור היסטורי באפריקה. בביקור הזה אני אבקר ב-4 מדינות ב-4 ימים. כשאנחת על אדמת אפריקה נקיים פסגה מדינית עם מנהיגים משבע מדינות, הם באים לשם במיוחד כדי לפתוח את אפריקה לישראל. זה דבר שהוא חשוב לנו גם מבחינה מדינית, גם מבחינה כלכלית, גם מבחינה ביטחונית.

נתניהו התייחס לטקס באנטבה, לאחר שאיבד שם אחיו את יוני ז"ל, "יהיה גם טקס מרגש באנטבה במלאת 40 שנה למבצע החילוץ. כל אפריקה מתרגשת, גם אני מתרגש".

 

https://www.facebook.com/Netanyahu/videos/1

 

מבצע יונתן" חולל שינוי גדול בעולם. הוא הביא לתחילת החיסול של מגיפת חטיפות המטוסים וקבע כלל שאם אנו יודעים את מקומם של בני ערובה –אנו מנסים לחלצם. מדינות רבות הלכו בעקבותינו במימוש עיקרון זה.

"מבצע יונתן" נתן דוגמה ומופת לתעוזה, זקף את קומתו של עמנו והגדיל מאוד את שמה של ישראל בין העמים. בדומה למלחמת ששת הימים, המבצע העניק קרדיט עצום למדינת ישראל ולצה"ל. המבצע לא היה יוצא לדרך בלי גבורת הלוחמים והטייסים שנסכו ביטחון בדרג המדיני שהמבצע אפשרי, ובלי החלטתו האמיצה של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

משימת ההסתערות על הטרמינל הישן בו הוחזקו בני הערובה, לרבות חיסול המחבלים ושחרור החטופים הוטלה על סיירת מטכ"ל בפיקודו של אחי, סא"ל יונתן נתניהו ז"ל. יוני לא היה פזיז. הוא היה שקול. הייתה לו נפש של סופר ומשורר, אך באותה מידה הוא היה מחושב וקר רוח. הוא האמין בלוחמים של סיירת מטכ"ל, ידע מה הם מסוגלים לעשות ונתן לכך ביטוי מול מפקדי הצבא ושר הביטחון.

לעם ישראל ולרבים בעולם, ה-4 ביולי 1976 היה יום שמחה גדול. למשפחתי ולי, ולמשפחות החטופים שנהרגו באנטבה, היה זה היום שבו עולמנו חרב. האם הפצעים האלה נעלמים? לא. הם מגלידים ומשאירים צלקת עמוקה.

כמעט ולא עובר יום שבו אינני חושב מה היה קורה אילו… אילו לא הייתי מסרב לעוזי יאירי (אז מפקד סיירת מטכ"ל) שרצה שאצא לקורס קצינים. אילו לא הייתי מתייעץ עם אחי ששב מאוניברסיטת הארוורד שאמר לי: "מה הבעיה, תגיד לו שאני אבוא במקומך". במקרה זה יוני לא היה מגיע ליחידה ולא היה נהרג באנטבה. קשה לי לא לחשוב מחשבות אלה, מה גם שכמה חודשים אחר שיוני בא ליחידה, ממילא יצאתי גם אני לקורס קצינים ושירתנו שנינו כמפקדים ביחידה.

0153755345767076/

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.