נתניהו באו"ם: "מזמין את אבו מאזן לנאום בכנסת"

ראש הממשלה ששוהה בניו – יורק בעצרת האו"ם הצהיר היום על נכונתו לתהליך מדיני והזמין את אבו מאזן לנאום בכנסת. נתניהו גיחך על אבו מאזן: "אולי שהפלסטינים יתבעו את אירן על הצהרת כורש, שאפשרה לנו לבנות את המקדש בירושלים. למה שהפלסטינים לא יתבעו ייצוגית את אברהם שקנה נחלה בחברון לפני 4000 שנה? צפו

 ראש הממשלה ששוהה בניו – יורק בעצרת האו"ם הצהיר היום על נכונתו לתהליך מדיני והזמין את אבו מאזן לנאום בכנסת

שידור חי מערוץ 2


 

בעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק הפתיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כאשר הצהיר כי פניה של ישראל לשלום והזמין את אבו מאזן לנאום בכנסת.

"מה שאני עומד להגיד עומד לזעזע אתכם", פתח נתניהו את נאומו, "לישראל יש עתיד מזהיר באו"ם. אני יודע שלשמוע את זה ממני זו ודאי הפתעה – מפני ששנה אחרי שנה, אני עומד כאן ומתקיף את האו"ם על המתקפות נגד ישראל. לאו"ם מגיעה המתקפה הזו – אחרי שהוא העביר 20 החלטות נגד ישראל ו-3 החלטות נגד מדינות אחרות בעולם. ישראל – 20, שאר העולם – 3. ומה עם הבדיחה שנקראת מועצת זכויות האדם של האו"ם שכל שנה מגנה את ישראל יותר מכל המדינות בעולם ביחד? כשנשים נאנסות, נרצחות, נמכרות לעבדות בכל העולם, מי המדינה היחידה שהוועדה של האו"ם לענייני נשים מגנה? כן, ניחשתם נכון – ישראל".

"כשנשים הן טייסות קרב, מובילות חברות גדולות, מנהלות אוניברסיטאות, יושבות כנשיאות בית המשפט העליון – פעמיים. ויושבות ראש הכנסת, והייתה גם אישה ראש ממשלה. והקרקס הזה ממשיך באונסק"ו – הגוף של האו"ם שאמור לשמור על המורשת. קשה להאמין בעניין הזה, אבל אונסק"ו הכחיש את הקשר של 4000 שנה בין העם היהודי לאתר הקדוש לנו, הר הבית. זה כמו להגיד שאין קשר בין החומה הסינית הגדולה לבין סין. גבירותיי ורבותיי, האו"ם התחיל ככוח מוסרי והפך לפארסה מוסרית. כשזה נוגע לישראל באו"ם, אתם בוודאי חושבים ששום דבר לא ישתנה, נכון? ובכן, חשבו שנית".

"אתם רואים, הכל ישתנה – והרבה יותר מהר ממה שנדמה לכם", המשיך נתניהו. "השינוי יתרחש באולם הזה, כי בבית, הממשלות שלכם משנות את היחס שלהן כלפי ישראל – ובמוקדם או במאוחר זה ישנה את הדרך שבה אתם מתייחסים לישראל באו"ם. יותר מדינות באסיה, באפריקה ובאמריקה הלטינית רואות בישראל כפרטנר חזק בקרב מול טרור, פרטנר בפיתוח הטכנולוגיות של המחר".

"היום לישראל יש יחסים דיפלומטיים עם יותר מ-160 מדינות. זה כמעט כפול מהמספר כשאני הייתי השגריר באו"ם לפני כ-30 שנה. הקשרים האלה הופכים רחבים יותר ועמוקים יותר כל יום. מנהיגי העולם מעריכים יותר ויותר שישראל היא מדינה חזקה, עם שירותי מודיעין מהטובים בעולם. עם ניסיון שאין שווה לו והיכולת שלנו להילחם בטרור, רבות מהממשלות שלכם מבקשות סיוע מאיתנו כדי שהמדינות שלכם יהיו בטוחות. רוצים גם ליהנות מהחדשנות של ישראל בבריאות, מים, סייבר, הייחוד הזה, הדברים שמשנים את העולם שלנו בכל צורה. ישראל מובילה את העולם בהתפלת מים. תחשבו שהמדינה הבאה ברשימה מתפילה רק 20 אחוז אז אנחנו מעצמת מים. אז אם יש לכם עולם צמא, ויש לנו – אין חשוב יותר מישראל".

 

"ועכשיו אפתיע אתכם אפילו יותר", תיאר נתניהו, "השינוי הגדול ביותר ביחסים עם ישראל מתרחש במקום אחר. הוא מתרחש בעולם הערבי. השלום שלנו עם ירדן ומצרים סיפקו יציבות במזרח תיכון לא יציב. אבל אני רוצה לומר לכם את זה, בפעם הראשונה בחיי, מדינות רבות אחרות באזור, מכירות בכך שישראל אינה האויב. הן מבינות שישראל היא בעלת ברית. האויבים שלנו המשותפים הם אירן ודאע"ש והמטרה שלנו היא ביטחון. שגשוג וביטחון זו מטרה משותפת".

"בשנים הבאות אנחנו נעבוד יחד בפתיחות ובגלוי כדי להשיג את המטרות האלה. היחסים הדיפלומטיים שלנו עוברים מהפכה, לא פחות מזה. אבל במהפכה הזאת אנחנו לא שוכחים שהקשר העמוק שלנו והיקר שלנו הוא עם ארצות הברית, האומה החזקה והנדיבה עלי אדמות. הקשר הבלתי שביר שלנו עם ארצות הברית מגשר בין מפלגות, בין קבוצות שונות וגם מאה את התמיכה הגדולה בישראל מהעם האמריקני. תמיכה שהיא בשיאה היום. ועל כך אנחנו מודים מקרב לב. האו"ם אולי מגנה את ישראל, אבל ארה"ב תומכת בישראל. ואבן יסוד של התמיכה הזאת היא התמיכה העקבית של ארצות הברית באו"ם, התמיכה בישראל ואני מעריך את התמיכה של אובמה במדיניות האמריקנית העקבית הזאת".

"גבירותיי ורבותיי, נציגים מכל המדינות, יש לי מסר אחד עבורכם: הניחו את הנשק. המלחמה נגד ישראל באו"ם נגמרה. אולי חלק מכם לא יודעים את זה עדיין, אבל אני בטוח שבעתיד הלא רחוק – אתם תקבלו גם את המסרים האלה מהנשיאים וראשי הממשלות שלכם, שהמלחמה נגד ישראל באו"ם הסתיימה", הוסיף ראש הממשלה. "כן אני יודע, יכול להיות שתהיה סערה לפני השקט. אני יודע שמדברים על מהלך נגד ישראל באו"ם. האם מישהו באמת מאמין שישראל תיתן לאו"ם לקבוע את הביטחון שלנו והאינטרסים הלאומיים שלנו? א,נחנו לא נקבל שום ניסיון של האו"ם להכתיב לנו תנאים. הדרך לשלום עוברת דרך ירושלים ורמאללה, לא דרך ניו יורק".

"האו"ם משקיע כל כך הרבה זמן לגנות את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. לאו"ם יש הרבה פחות זמן להתייחס לעוני, מחלות, התחממות כדור הארץ והרבה בעיות אחרות. רצח של חצי מיליון סורים זה משהו שאפשר לפתור עם גינוי לישראל? אותה ישראל שמטפלת באותם פצועים סורים. אנשים שאירן מוציאה להורג, אפשר לעזור להם עם הגינוי שלכם נגד ישראל? ישראל בה, הומוסקסואלים צועדים ברחובות ומשרתים בצבא ויושבים בכנסת בגאווה, גם במפלגה שלי. ככל שהאובססיה נגד ישראל תסתיים – כך ייטב לאו"ם ולמדינות שלכם".

נתניהו גיחך על אבו מאזן: "לגנות משהו שקרה לפני 100 שנה, זה רציני?"

נתניהו  תקף את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שקדמו לדבריו: "מחמוד עבאס עמד על הדוכן הזה ותקף את הצהרת בלפור, הוא חושב שצריך לתבוע את הבריטים. זה קרה לפני כמעט 100 שנה. אולי שהפלסטינים יתבעו את אירן על הצהרת כורש, שאפשרה לנו לבנות את המקדש בירושלים. למה שהפלסטינים לא יתבעו ייצוגית את אברהם שקנה נחלה בחברון לפני 4000 שנה? זה עד כדי כך אבסורד. לתבוע את הבריטים על הצהרת בלפור? הוא צוחק? ואתם מתייחסים לזה ברצינות? הנשיא עבאס תקף את הצהרת בלפור כי היא הכירה בזכות של העם היהודי לבית כאן, בישראל".

"האו"ם תמך בהקמתה של מדינת ישראל ב-1947, אבל היום, 70 שנה אחרי, הפלסטינים עדיין מסרבים להכיר בזכויות שלנו, למולדת, לבית משלנו, לא לשום דבר. וזה לב הסכסוך – הסירוב העקבי הפלסטיני להכיר במדינה יהודית בכל גבול. הקונפליקט הזה הוא לא על ההתנחלויות ומעולם לא היה. הסכסוך הזה התנהל עשורים לפני שהייתה התנחלות אחת. כשיהודה ושומרון היו בידיים ערביות וגם עזה – והם תקפו שוב ושוב. וכשפינינו את כל 28 ההתנחלויות בעזה, ונסוגונו מכל סנטימטר, לא קיבלנו שלום מעזה. קיבלנו אלפי טילים שירו עלינו מעזה. הסכסוך הזה מתנהל כי לדעת הפלסטינים ההתנחלויות הם חיפה, יפו ותל אביב. אני מזכיר לכם, עניין ההתנחלויות הוא אמיתי, צריך לפתור את זה במשא ומתן להסדר סופי. אבל הסכסוך לא היה על ההתנחלויות, הוא תמיד היה לגבי קיומה של עצם המדינה היהודית בכל גבול שהוא. ישראל מוכנה, ואני מוכן לדון בכל הנושאים לפתרון להסדר סופי, אבל אני לעולם לא אדון בזכותנו למדינה יהודית אחת ויחידה".

בתגובה למחיאות הכפיים נתניהו הגיב: "מחיאות כפיים לישראל בעצרת הכללית? אולי השינוי יגיע מהר יותר ממה שחשבתי. אם הפלסטינים היו אומרים 'כן' למדינה פלסטינית ב-1947, לא היו פליטים פלסטינים ולא היה סכסוך. וכשהפלסטנים יגידו סוף סוף 'כן למדינה יהודית', נוכל לסיים את הסכסוך הזה אחת ולתמיד".

"מזמין את אבו מאזן לנאום בכנסת"

"עכשיו, הנה הטרגדיה: הפלסטינים לא רק תקועים בעבר, המנהיגים שלהם מרעילים את העתיד. אני רוצה שתדמיינו יום בחיי נער פלסטיני בן 13, נקרא לו עלי, שמתעורר לפני בית הספר, הולך לאימון כדורגל באצטדיון שנקרא על שם דלאל מוגרבי, שרצח 37 ישראלים. אותו עלי מסתכל על פסל פלסטיני שהרשות הציבה לזכרו של מי שרצח 15 ישראלים. ואז הוא מגיע הביתה, אותו ילד פלסטיני, ואז רואה ראיון עם בכיר פלסטיני שאומר שאם הייתה לו פצצה הוא היה מפעיל אותה מעל ישראל באותו יום. אז אותו ילד פלסטיני מדליק את הרדיו ושומע את אבו מאזן מצהיר בפלסטינים לשסף את גרונותיהם של ישראלים – היכן שתמצאו אותם. אותו נער, עלי, בודק את הפייסבוק שלו, ורואה פוסט של הפתח שמכנה את רצח הספורטאים הישראלים במינכן נקרא מעשה גבורה. בערב אותו נער שואל את אמא שלו: 'מה יקרה אם ארצח יהודי ואלך לכלא?' והאמא עונה: ישלמו לך אלפי דולרים, הרשות תשלם לך. למעשה היא אומרת לו, אותה אמא דמיונית, שככל שירצח יותר יהודים – כך יקבל יותר כסף. כשתצא מהכלא, תהיה לך עבודה מובטחת ברשות הפלסטינית".

"גבירותיי ורבותיי, כל זה אמיתי. זה קורה כל יום, כל הזמן. למרבה הצער, עלי מייצג מאות אלפים של ילדים פלסטינים שבעצם מחדירים בהם שנאה, בכל רגע ובכל שעה. זו התעללות בילדים. דמיינו את ילדיכם עובר שטיפת מוח כזו. דמיינו מה דרוש עבור נער או נערה כדי להשתחרר משטיפת מוח שכזו. ייתכן שיש כמה שמצליחים אבל יותר מדי לא מצליחים. איך אנחנו יכולים לצפות שהפלסטינים יתמכו בשלום אם המנהיגים שלהם מרעילים את מוחותיהם נגד שלום? אנחנו בישראל לא עושים את זה, אנחנו מחנכים את ילדינו למען שלום. אנחנו לא מזמן השקנו פיילוט כדי להפוך את לימוד הערבית חובה עבור ילדים יהודים כדי שנבין אחד את השני יותר טוב ונוכל לחיות בשלום".

נתניהו סיפר בנאומו על רצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא שאירע בקיץ שעבר: "כמו בכל חברה, יש שוליים בחברה הישראלית, אבל התגובה שלנו לאותם שוליים סהרוריים וקיצוניים עושה את ההבדל. אני לא אשכח שביקרתי את אחמד דוואבשה בבית החולים, שעות אחרי שהותקף, אחרי שמשפחתו הותקפה. ילד קטן, תינוק למעשה, שנכווה קשות. אחמד היה קורבן של מעשה טרור נורא שבוצע על ידי יהודים. הוא היה חבוש בתחבושות ומחוסר הכרה, רופאים ישראלים עבדו מסביב לשעון כדי להציל אותו. מילים אמנם לא יכולות לנחם אותו ואת משפחתו, אבל אמרתי לדודו: 'זה לא העם שלנו, זו לא דרכנו' – ואז הוריתי על צעדים חריגים כדי שמי שפגע בו יגיע לדין, והיום מי שתקף את דוואבשה נמצאים בכלא ומחכים למשפט. בכל הצדדים יש קיצוניים, כל צד אחראי באופן שווה לסכסוך הזה שנדמה כחסר סיום".

"אבל מה שהסיפור הזה מוכיח זה את ההפך. הוא מוכיח את ההבדל בין שתי החברות שלנו – כי בעוד מנהיגים ישראלים מגנים טרור, כל טרור, גם של יהודים וגם של ערבים, מנהיגים פלסטינים חוגגים על טרור. אני קורא לאבו מאזן, יש לך בחירה, אתה יכול עדיין לעודד שנאה כמו שעשית היום. או שאתה יכול סוף סוף להתמודד מול השנאה ולעבוד איתנו כדי לבסס שלום של שני העמים. עבאס שוחח כאן לפני שעה. לא היה עדיף שבמקום לדבר אחד אחרי השניה נדבר אחד עם השני? במקום לתקוף את ישראל באום בניו יורק, אני מזמין אותך לדבר לעם בישראל, בכנסת בירושלים, ואני בשמחה אבוא לדבר בפרלמנט הפלסטיני ברמאללה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.