נתניהו: "ישראל נערכת להסלמה בעקבות הכרזת טראמפ"

בישיבת ועדת החוץ והביטחון חשף אתמול ראה"מ כי מערכת הביטחון נערכת להסלמה בעקבות הודעת ארה"ב על כך שתכיר בירושלים כבירת ישראל, בעולם המוסלמי מנסים להניא את טראמפ מהחלטתו

בישיבת ועדת החוץ והביטחון חשף אתמול ראה"מ כי מערכת הביטחון נערכת להסלמה בעקבות הודעת ארה"ב על כך שתכיר בירושלים כבירת ישראל, בערוץ 10 דווח כי חברי כנסת שהשתתפו בישיבה טענו שרה"מ הבהיר עם זאת, כי בשלב זה אין מידע שמצביע על הסלמה צפויה.

הישיבה עצמה היתה סגורה לתקשורת, ותוכנה נשאר חסוי. החכים שביקשו לשמור על עילום שמם טענו כי ח"כ נחמן שי מהמחנה הציוני וח"כ מיכל רוזין ממרצ שאלו את רה"מ האם צה"ל והמשטרה נערכים לאפשרות של הסלמה ביטחונית בעקבות הודעתו הצפויה של טראמפ, נתניהו בתגובה השיב בחיוב "אנחנו נערכים לכל האפשרויות", אמר. "כוחות הביטחון יודעים היטב מה לעשות אם וכאשר".

באתר "פוליטיקו" דווח כי משרד החוץ האמריקאי הנחה את שגרירויות ארה"ב ברחבי העולם להגביר את רמת הכוננות הביטחונית מחשש להסלמה לאור איומי חמאס לצאת להבעיר את השטח.

לאחר שטרמאפ שדחה את החלטתו להכריז על ירושלים כבירת ישראל לשבוע הבא, נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן איים היום (שלישי) בנאום בפרלמנט הטורקי כי הוא מתכוון לנתק את הקשרים עם ישראל במידה ואכן טראמפ יממש את הבטחתו לישראל "הכרה בירושלים כבירת ישראל היא קו אדום עבור המוסלמים ברחבי העולם", אמר ארדואן.

גורמים מדיניים בירושלים מסרו בתגובה לאיום הטורקי כי "ירושלים היא בירת העם היהודי מזה 3000 שנה ובירת ישראל מזה 70 שנה. בין אם ארדואן מכיר בזה או לא".

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ אמר כי "איננו מקבלים הוראות ואיומים מנשיא טורקיה, ישראל היא מדינה ריבונית וירושלים היא בירתה. אין מהלך צודק ונכון יותר היסטורית מאשר להכיר כעת בירושלים בירת העם היהודי מזה 3000 שנה כבירתה של מדינת ישראל. ימי הסולטאן והאימפריה העות'מאנית חלפו".

שר החינוך נפתלי בנט אמר בתגובה כי "לצערנו בשנים האחרונות ארדואן אינו מפספס הזדמנות לתקוף את ישראל. ישראל צריכה לקדם את יעדיה ובכללם את הכרת ירושלים המאוחדת כבירה של מדינת ישראל. תמיד יש מי שיבקר, אך בסופו של דבר מוטב ירושלים מאוחדת מאהבת ארדואן".

הנשיא טראמפ צפוי להתייחס לנושא בנאומו מחר, בנתיים הוא החליט לדחות את החלטתו לשבוע הבא -וזאת לאחר שהפלסטינים שיגרו מסר מאיים לטראמפ והבהירו כי ההכרזה על העברת השגרירות תהווה סוף לתהליך המדיני ו"תקבור" אותו באופן סופי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.