נתניהו יתמודד מול עצמו בפריימריז לראשות הליכוד?

יוזמת נתניהו להקדמת הפריימריז בליכוד כדי למנוע מיריבים משמעותיים להתמודד מולו הוכיחה את עצמה כאשר אין אף מתמודד מול בנימין נתניהו לתפקיד יו"ר הליכוד. האם יבטלו את הפריימריז? {התמודדות עצמית}

היום, בשעה 12 בצהריים נסגרה ההרשמה להתמודדות לתפקיד של יו"ר תנועת הליכוד – מפלגת השלטון של ישראל בשנים האחרונות. המתמודד היחיד שהגיש את הטפסים על מנת להתמודד לתפקיד זה, הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו הצפוי להתמודד מול עצמו, וככל הנראה גם לנצח…

בכירים במפלגה דורשים כעת שלא לקיים את תהליך הבחירות המיותר הזה, ובכך לחסוך מיליוני שקלים לקופת המפלגה. שרים בכירים במפלגה כבר בקשו לבחון אפשרויות חלופיות לקיום הפריימריז ולהכריז מראש על בנימין נתניהו כמי שיעמוד ברשות הליכוד גם בבחירות הבאות.

אלא שיש החוששים כי כאשר יתקרבו לבחירות יבוא מתמודד כלשהוא וידרוש לקיים את הבחירות לראשות המפלגה כפי הנדרש על פי חוקת המפלגה. כמו כן, יש הטוענים כי נתניהו ירצה בקיום הפריימריז על מנת לייצר לפחות מראית עין של דמוקרטיה במפלגת השלטון.

האפשרויות הנבחנות כעת הן: או הכרזה על בנימין נתניהו כיו"ר הליכוד בבחירות הבאות כולל חוות דעת משפטית אשר תמנע קיום בחירות נוספות לתפקיד רגע לפני הבחירות, או קיום הצבעה פורמלית במהלכה יתבקשו מתפקדי הליכוד לבחור האם הם בעד המשך כהונת נתניהו או שהם מתנגדים לה.

יצוין כי לנתניהו חשוב מאוד העובדה שיש הליך של בחירות פנימיות במפלגתו. כאשר שכנע את חברי המרכז לתמוך בהצעתו להקדמת הפריימריז אמר להם כי "ללפיד אין פריימריז, לליברמן אין, ליהדות התורה אין פריימריז, לאריה דרעי אין פריימריז ולמשה כחלון אין פריימריז. לא נשאר אף אחד כמעט חוץ מהליכוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.