נתניהו :"כל ממשלה שאני מדבר איתה,רוצה לשתף איתנו פעולה בסייבר".

פעם היה דבר שנקרא החרם הערבי, והוא התפוגג מהרבה סיבות ובניהן היכולת שלנו בתחום הטכנולוגי.

בכנס שהתקיים היום באונברסיטת ת"א התפייט ראש הממשלה על רמת הסייבר בישראל .

"אם פעם זה היה חיסרון להגיד שאתה בא מישראל, בסייבר זה יתרון להגיד 'אני חברה ישראלית'"

ראש הממשלה אף לקח זכויות על מצב הסייבר בישראל : "לפני מספר שנים החלטתי להפוך את ישראל לאחד מ-5 הכוחות המובילים בסייבר העולמי ולדעתי אנחנו שם, אבל הסייבר הוא מאבק תמידי ומתמשך. הסייבר הוא עסק רציני משתי סיבות: הראשונה, משום שהאיום רחב וגדל כל הזמן ורק מתרחב כאשר הכל עובר דיגיטציה – ההבדל היום בין תעשיות low tech ו-high Tech כבר מצטמצם וזה תהליך שקורה במדינה אחרי מדינה, בתשתית אחרי תשתית, בתעשייה אחרי תעשייה ורק ימשיך עם מהפכת האינטרנט של הדברים.

"לכן, הצורך גדל באופן אקספוננציאלי. כבר לא צריך להגן רק על הצבא או על תשתיות קריטיות אלא על כך עסק, ולכן הקמנו את רשות הסייבר הלאומית. מהנסיון הצבאי שלי, כשיש הרבה כוחות פזורים בשטח, הדרך הנכונה היא לסמן 'לשם הולכים' ולהתחיל לנוע ואז כולם יצטרפו. את זה עשינו על ידי הקמת הרשות. אנחנו חווים כל חודש עשרות מתקפות ברמה הלאומית, ודאי ברגע זה יש 3 עד 5 כאלו מצד החשודים המידיים ועוד כמה שחקנים, ולכן אנחנו רוצים לשתף פעולה עם ממשלות אחרות במאמץ".

ראש הממשלה שיתף את הנוכחים בצד המסחרי שבין מדינות בנושא הסייבר :"השבוע מגיע לישראל ראש ממשלת הודו, הכלכלה השלישית בעולם והוא רוצה בהידוק הקשרים בהרבה תחומים כמו מים וחקלאות, אבל גם בסייבר. כך זה עם כל ממשלה שאני מדבר איתה, כולם רוצים לשתף איתנו פעולה בסייבר. פעם היה דבר שנקרא החרם הערבי, והוא התפוגג מהרבה סיבות ובניהן היכולת שלנו בתחום הטכנולוגי. זה משחק שח מהיר וישראל הופכת לאטרקטיבית במשחק הזה עם כ-20% מכלל השקעות הסייבר בעולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.