נתניהו: לאפשר העברת כסף קטארי לעזה – צעד נכון

ראש הממשלה התייחס לפני המראתו לפורום השלום בפריז, לנושאים הבוערים על סדר היום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפני המראתו לפורום השלום בפריז, לנושאים הבוערים על סדר היום.

"אני אפגוש שם עשרות רבות של מנהיגים מרחבי העולם, ותהיה לי פגישה נפרדת עם הנשיא מקרון. יש הרבה נושאים חשובים שצריך לדבר עליהם, אבל עצם הנוכחות שם היא חשובה. אני, כדרכי, אייצג את מדינת ישראל בגאווה גדולה ובגאון", אמר נתניהו.

הוא הבהיר כי לא תתקיים פגישה בשולי הפורום עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "אני מכבד את בקשת המארחים, והבקשה שלהם הייתה לא לקבוע פגישות "צד" הם קוראים לזה. אני מכבד את הבקשה".

נתניהו נשאל על פרשת הצוללות וענה, "זה שנתיים שמראים אותי עולה ויורד בצוללות. תחילה אמרו: 'הוא ידע' עכשיו אומרים: 'הוא לא ידע'. אז כפי שאתם יודעים, לגביי, אין אפילו טענה. זה לא דבר של מה בכך, משום שלא מהססים הרי להאשים אותי בטענות האבסורדיות ביותר, כאלה שלא מחזיקות מים, אם אפשר להתבטא כך. אבל במקרה הזה, אפילו טענה אבסורדית לא הייתה".

שאלה נוספת שנשאל היתה האם הכסף הקטארי לעזה מסייע בהרגעת הרוחות ברצועה. ראש הממשלה ענה, "אני עושה מה שאני יכול בתיאום עם גורמי הביטחון להחזיר את השקט ליישובי הדרום, אבל גם למנוע משבר הומניטרי. זה תהליך. אני חושב שברגע זה, זה הצעד הנכון. ערכנו דיונים רציניים. זה שאלה של אלטרנטיבות. יש לנו עוד נושאים רבים שאנחנו מטפלים בהם, בחזיתות שונות, וגם בעניין הזה אני חושב שאנחנו פועלים בצורה מושכלת ואחראית. לכל צעד, בלי יוצא מן הכלל יש מחיר. כשאתה נוקט צעדים של מנהיגות תמיד יש מחיר. אם אתה לא יכול לשאת במחיר, אתה לא יכול להנהיג. ואני יודע לשאת במחיר".

אחד הכתבים אמר לנתניהו, 'טוענים שאם לא ידעת אתה לא כשיר להנהיג'. ראש הממשלה ענה, "טוענים הרבה טענות, והטענות האלה מתנפצות ויורדות למצולות. אתם יודעים את זה, כולם יודעים. משנים כל הזמן את הקו. מנסים, תמשיכו לנסות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.