נתניהו לא ידע? שקד: "דיברתי עם רה"מ על החוק החדש נגד הבג"ץ"

השרה שקד טענה בנוסף לרדיו 101.5, כי הפרטים על כך שנתניהו לא יודע מהחוק החדש בהנהגתה, כפי שפורסם בישראל היום, מונע מ"טעמים פוליטיים בליכוד"

שרת המשפטים, איילת שקד, התראיינה הבוקר (יום ראשון) לתכניתו של מנדי ריזל ברדיו 101.5 בנוגע לחוק חדש עוקף בג"ץ וטענה כי ישבה עם ראש הממשלה בעבר על החוק: "אני ישבתי עם נתניהו בעבר על החוק הזה, אנחנו צריכים לשבת לעומק על הפרטים, אני בטוחה שראש הממשלה יתמוך בזה. צריך לשבת גם עם סיעת 'כולנו' על הפרטים, כי הם מאוד חשובים בנושא הזה. החוק אומר שבג"ץ יוכל לבטל חוקים והכנסת תוכל להתגבר על חוקים שבג"ץ ביטל אם היא חושבת לנכון, לא בכל חוק. חוץ מזה החוק מעגן גם את הליך החקיקה, כי היום אין את זה בשום חוק".

לדבריה, הפרטים ב'ישראל היום' על כך שנתניהו לא יודע מזה, "זה מטעמים פוליטיים. יש גורמים בליכוד שלא רוצים לפרגן בלשון המעטה ולכן הם מוציאים את זה. אני לא נכנסת עכשיו מי המקור של איזה עיתונאי בישראל היום". כמו כן, הוסיפה שקד שגורמים נוספים היו מעורבים בתהליכים: "דיברתי עם ישראל ביתנו, דיברתי גם עם חלק מהחברי כנסת החרדיים וגם עם שרים מהליכוד. אנחנו נשב גם עם סיעת 'כולנו' ואני רוצה להאמין שנגיע לקונצנזוס".

השרה שקד התייחסה גם לשופטי בג"ץ: "בית המשפט לקח על עצמו סמכות לבטל חוקים. אני מכירה את השופטים, הם עצמאיים, הם ענייניים, זו הדעה שלהם. הם שופטים באמת לפי הדעה האישית שלהם. הפוליטיקה לא מעורבת בבית המשפט. את זה אני יכולה להגיד בלב שלם"
"ייאמר לזכותו של ראש הממשלה שהוא לא מתערב בענייני משרדי. אני עובדת שנתיים וחצי קשה מאוד בכל מה שנוגע ליוזמה שלי ועד היום חוץ מיוזמה אחת שראש הממשלה עצר, שזה ביטול ועדת איתור של בחירת היועמ"ש, הוא לא עצר יוזמות שלי"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.