נתניהו: "לא משנה את חוק הגיוס". החרדים שוקלים להתפטר  

ראשי השותפות הקואליציוניות ידונו בהצעת החוק, המאיימת שוב על יציבות הממשלה, אך נתניהו כבר הבהיר בשיחות סגורות, המצוטטות הבוקר ב'ישראל היום', כי החוק לא ישונה. הח"כים החרדים: מתלבטים אם להיות אלה שמפרקים את הממשלה

הבוקר (ראשון) יעלה לשולחן ישיבת ראשי הקואליציה "חוק הגיוס", המאיים שוב לפרק את הממשלה.

ב"ישראל היום" פורסם הבוקר כי בשיחות שערך בשבוע שעבר רה"מ עם שותפיו לקואליציה, הודיע להם נתניהו כי הוא לא מתכוון לשנות את חוק הגיוס. לדברי מי ששוחחו עם נתניהו, הוא אמר כי "ההחלטה סופית", ושהחוק לא ישונה.

גורמים במפלגות החרדיות אישרו ל"ישראל היום" כי שמעו את הדברים מנתניהו, ועל כן הם מתכננים להצביע נגד החוק. השאלה הפתוחה היא, נכתב בעיתון, האם יתפטרו מהממשלה, ובכך יביאו אותה לסיום דרכה, או שלא יתפטרו כדי לא ללכת לבחירות כשסוגיית הגיוס תהיה הקמפיין מרכזי של יריביהם. מי שיחליט על כך תהיה מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, שבמהלך השבוע תתכנס בעניין או תערוך סבב שיחות טלפונית ותקבל החלטה.

גורם פוליטי חרדי אמר ל"ישראל היום" כי "13 האצבעות של הח"כים החרדים יונפו נגד החוק, והשאלה היא האם סגני השרים ליצמן ופרוש יתפטרו, וזה בזמן שהקואליציה ממילא מקרטעת ועלולה להתפרק. יש ההערכה בקואליציה, גם של כחלון וגם של אנשי הבית היהודי, שממילא במצב הזה הקואליציה לא תחזיק מעמד מעבר לחודשיים. השאלה היא האם להיות הגורם המפרק ולגרום לכך שהבחירות הבאות יהיו על עניין חוק הגיוס, ובכך יחזקו את יאיר לפיד, או לחכות שהממשלה תתפרק בגלל סוגיות אחרות. זה מה שהרבנים יחליטו".

שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, כבר הודיע שיצביע בעד חוק הגיוס, אולם רק אם "לא ישונה בו פסיק". בנוסף לו, דברים דומים אמר גם יאיר לפיד. עם זאת, במידה שהחרדים יחליטו לפרוש מהקואליציה, הממשלה לא תוכל להמשיך להתקיים.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. טוב ליהודים?

  שוב ביבי הנבל דופק את הבוחרים שלו, אבל העיקר שהוא אומר בעזרת ה' לפני שהוא דופק אותם.
  ואתם נציגנו (כבר לא) ה"חרדים" לא נורא אם תתלש חתיכה מעור העכוז שלכם אם תתפטרו. בכל מקרה תעבירו את הארנק לכיס הקדמי לייתר ביטחון…

  בני |
  הגב
 2. הצבעתי עץ לחזק את הדרך של ההפגנות והעריקים

  במצב של היום עם המכסות והיעדים אין דרך אחרת, רק מלחמה לה' בעמלק.

  ישראל |
  הגב