נתניהו לבולטון: החלטת טראמפ נגד הגרעין האיראני – נקודה היסטורית

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בפעם השנייה ב-24 השעות האחרונות עם היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (ב') בפעם השנייה ביממה האחרונה עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ון בולטון.

בפגישה נטלו חלק גם ראש המל"ל מאיר בן שבת, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.

בפתח הפגישה אמר נתניהו, "תחת הנשיא טראמפ, הברית שלנו גדלה והיא חזקה מאי פעם. הביקור שלך כאן מהווה הזדמנות לחזק אותה אף יותר ולתאם עוד יותר את המדיניות שלנו על איראן, סוריה, עזה ואתגרים רבים אחרים שעומדים בפני שתי מדינותינו באזור הזה. היה לנו דיון נהדר אמש, והיום תהיה לנו הזדמנות להמשיך ולהרחיב את הדיון בתחומים רבים עמך ועם הפמליה שלך".

הוא הוסיף, "אני יודע, ג'ון, שאתה עסוק בעניינים רבים. אז הרשה לי להביע את הערכתי הרבה לעובדה שאתה מקדיש לביקורך בישראל שלושה ימים של פגישות ודיונים. זה לא דבר של מה בכך. שנית, הרשה לי לנצל את ההזדמנות הזו כדי להודות לנשיא טראמפ בשנית על היציאה מההסכם הנורא עם איראן. ההסכם הגרעיני לא חסם את דרכה של איראן לפצצה. הוא סלל את דרכה של איראן לארסנל גרעיני שלם. על ידי הסרת הסנקציות, ההסכם אפשר לאיראן להזרים מאות מיליארדי דולרים לכספות שלה, מה שרק תדלק את מכונת המלחמה של איראן בסוריה, לבנון, תימן ועוד".

"אני מאמין שהחלטתו של הנשיא לעזוב את ההסכם הנורא עם איראן הייתה נקודה היסטורית גורלית. ישראל תומכת בנחישותו של ממשל טראמפ להטיל שוב סנקציות קשות על איראן ועל אלה שעושים עמה עסקים. אני יודע שכל שכנינו הערבים שותפים להשקפה זו או כמעט כולם באזור הזה, ובכנות אני מאמין שכל המדינות שדואגות לשלום וביטחון במזרח התיכון צריכות ללכת בעקבות אמריקה ולהגביר את הלחץ על איראן, כיוון שככל שהלחץ עליה יגבר, גדל גם הסיכוי שהמשטר האיראני יפסיק את התוקפנות שלו. כולם צריכים לקחת חלק במאמץ הזה", דברי נתניהו.

ראש הממשלה אמר עוד לאורחו כי "בהתנגדות למשטר הזה, אנחנו עומדים לצד העם האיראני. כפי שהנשיא טראמפ, מזכיר המדינה פומפאו ואתה הבהרתם, ואני גם הבהרתי בפניות ישירות רבות לעם האיראני, וזה חשוב שהעם באיראן יבין שהמאבק שלנו הוא לא איתם. המאבק שלנו הוא עם משטר שמדכא אותם באכזריות: שעוצר נשים על כך שהן חושפות את שיערן, תולה הומוסקסואלים בכיכרות הרחוב ומונע ממיליונים רבים באיראן את שאיפתם לחופש".

"אנו גם מעריכים את מחויבותה המתמשכת של ארצות הברית לשימור היתרון הצבאי האיכותי של ישראל שמאפשר לנו להגן על עצמנו בעצמנו נגד כל איום", סיכם נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.