נתניהו: לבטל מינוי סגן ראש עיריית חיפה

ראש הממשלה התייחס בפתח ישיבת הממשלה להחלטת עינת קאליש רותם למנות כסגן ערבי ישראלי שהביע תמיכה בחיזבאללה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה למינוי סגן ראש עיר בחיפה, שהביע בעבר תמיכה בטרור.

"הבוקר לפני הישיבה חיפשתי את ראש עיריית חיפה עינת קליש כדי לבקש ממנה לבטל את המינוי של סגן ראש עיר שתומך בחיזבאללה וחמאס, שמצהירים שבכוונתם להשמיד את מדינת ישראל. אני מקווה שתענה, ואני ושמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בו. זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה", אמר נתניהו.

ראש הממשלה התייחס גם למבצע נגד חיזבאללה בגבול לבנון.

״מבצע מגן צפוני נמשך. חיילי צה״ל פועלים כל העת בנחישות, בשיטתיות, גם במזג אוויר סוער, לחשוף ולנטרל מנהרה אחר מנהרה".

"אנחנו זקוקים לאורך רוח, אבל עם אותה התמדה אנחנו נמשיך במבצע עד להשלמתו- עד לנטרול איום המנהרות בצפון. במקביל אנחנו פועלים במישור המדיני כדי להוקיע את חיזבאללה ואת איראן ולהגביר את הסנקציות נגד שניהם", הוסיף נתניהו.

הוא סיפר, "שוחחתי אתמול עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. סיכמנו שמשלחות התיאום של צה״ל וצבא רוסיה יפגשו בהקדם, מקווה שבימים הקרובים, כנראה במוסקבה, ושהנשיא פוטין ואני ניפגש בהמשך. זאת בהמשך לשיחה שקיימנו בפריז שהייתה מאד חשובה כדי להבטיח את המשך התיאום המוסדר שנמשך כבר כמה שנים בין צבא רוסיה לצה״ל".

"אמרתי לנשיא פוטין שאנחנו ממשיכים במדיניות שלנו: לא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בסוריה, נמשיך לפעול נגד הנשק המדויק בלבנון ונשלים את סיכול איום המנהרות", סיכם נתניהו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.