נתניהו לבית היהודי: "הממשלה לא תמשיך להתקיים" (וידאו)

חודשים ספורים בלבד לאחר שהוקמה ממשלת נתניהו הרביעית עם 61 חברים, נדמה כי הימים הקשים שעוברים על אזרחי ישראל משפיעים גם על יציבות הקואליציה הטריה. בערוץ 2 דיווח הערב הכתב המדיני אודי סגל כי ראש הממשלה איים על שר החינוך נפתלי בנט ועל שרת המשפטים איילת שקד שאם ימשיכו לתקוף אותו ישנה את הרכב הממשלה "לא אתן שנחזור להתנהגות בזמן צוק איתן. הממשלה לא תוכל להמשיך להתקיים" {קואליציה במשבר}

חודשים ספורים בלבד לאחר שהוקמה ממשלת נתניהו הרביעית עם 61 חברים, נדמה כי הימים הקשים שעוברים על אזרחי ישראל משפיעים גם על יציבות הקואליציה הטריה. בערוץ 2 דיווח הערב הכתב המדיני אודי סגל כי ראש הממשלה איים על שר החינוך נפתלי בנט ועל שרת המשפטים איילת שקד שאם ימשיכו לתקוף אותו ישנה את הרכב הממשלה "לא אתן שנחזור להתנהגות בזמן צוק איתן. הממשלה לא תוכל להמשיך להתקיים."

הרקע לאיום הוא ככל הנראה סרטון שהופץ ברשת בימים האחרונים ברשת מטעם "ישראל שלי" ארגון אותו הקימה שרת המשפטים איילת שקד בטרם נכנסה אל הפוליטיקה, תחת הכותרת "סיימנו לשתוק" נראה נתניהו כשהוא עונה לאייל קיציס, מנחה התוכנית הפופולרית 'ארץ נהדרת' על איך הוא רוצה להיזכר בהיסטוריה, וברקע נראים מראות קשים מפיגועים שארעו בתקופה האחרונה.

לא ברור למה התכוון ראש הממשלה ואיך בכלל הוא מתכוון לממש את האיום, כאשר מפלגת העבודה לא נראית בנתיים מוכנה להצטרף לממשלת נתניהו. כך לפחות לפי ההצהרות של יושב ראש המפלגה חבר הכנסת ויושב ראש האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג שתקף אף הוא בימים האחרונים בחריפות את ראש הממשלה נתניהו וקרא לו להתפטר לאלתר משום שאינו מסוגל לספק בטחון לאזרחי ישראל.

עימות נוסף בין שני חברי הקואליציה שר הכלכלה אריה דרעי ושר החינוך נפתלי בנט שהתעמתו בדיון בקבינט המדיני ביטחוני כאשר דרעי נזף בנפתלי בנט ושאל אותו האם הוא רוצה להתחיל במלחמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.