נתניהו לבנט: "אפטר אותך"

במהלך ישיבת קבינט סוערת שנערכה אמש ראש הממשלה איים על שר החינוך ויו"ר הבית היהודי כי יפטר אותו מהממשלה {מתיחות בממשלה}

במהלך ישיבת קבינט סוערת שנערכה אמש ראש הממשלה איים על שר החינוך ויו"ר הבית היהודי כי יפטר אותו מהממשלה.

בישיבה סיפרו כי האיום של נתניהו הגיע בתגובה לדרישה של בנט לקיים דיון על העברת השליטה בשטחי A

נתניהו הבהיר לבנט: "תירגע – או שאפטר אותך". גם חברים נוספים בקבינט חשבו שסהגנון של בנט היה לא ראוי. השר זאב אלקין פנה לבנט ואמר לו: "יש סגנון לדבר עם רה"מ וזה לא מקובל".

בסופו של דבר, השניים אמנם הסכימו בכל האמור לסוגיית פעילות צה"ל שעוררה את המהומה, ואף יצאה הודעה שישראל תפעל בכל השטחים – וגם בשטחי A, אולם נראה שלא התוכן של הדברים, אלא הסגנון בו הם נאמרו לא היו מקובלים על ראש הממשלה. 

המתיחות בין נתניהו לבנט החלה מוקדם יותר השבוע לאחר חשיפת מנהרת החמאס ביום שני השבוע, אז הגיב בנט חבר הקבינט בחריפות ואמר כי החשיפה מצדיקה פעולה צבאית. "בשנתיים מאז 'צוק איתן', חמאס לא הורתע מלהתעצם מחדש, כפי שהתרענו בעקביות", טען שר החינוך. "חמאס הגדיר פרויקט לאומי לחפירה מחדש של מנהרות טרור החודרות לעומק שטח ישראל. זהו יעד לאומי עליון עבורו, והגיע הזמן שנפנים זאת", הוסיף בנט.

לדבריו, "מטרת חמאס היא להפתיע אותנו באירוע רב-זירתי של חדירה, הרג וחטיפה, מעין תרחיש 'יום כיפור' של טרור. חובתה של מדינת ישראל היא לתת ביטחון לתושבי הדרום, ולמנוע זאת בכל מחיר, ולא להסתמך על כך שחמאס כביכול מורתע. אנו נגן על תושבי עוטף עזה. חפירה לתוך שטחנו מהווה גם הפרת ריבונות המצדיקה כל פעולה נדרשת".בתגובה לכך אמר אז גורם מדיני בכיר כי נתניהו היה מעדיף לשמוע את הביקורת מצד בנט בקבינט ולא בתקשורת. 

רצף העימותים ממשיך, כזכור, לפני כחודש פרץ ויכוח בין השניים בישיבת הממשלה על רקע פרשת החייל שירה למוות בראשו של מחבל מנוטרל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.