נתניהו לגר"ש כהן: "אני נהנה לעבוד עם הח"כים של ש"ס" (גלריה)

ראש הממשלה בנימין נתניהו עלה הערב לרחוב הקבלן בשכונת הר נוף בירושלים לנחם אבלים אצל נשיא מועצת החכמים של ש"ס הגר"ש כהן. נתניהו שהה במקום דקות ארוכות לצידו של ח"כ איציק כהן שהתלווה לביקור. יעקב כהן תיעד.

הערב הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לניחום אבלים במעונו של נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן היושב שבעה על אחותו הרבנית חמד ע"ה. בפגישה נכח מטעם ש"ס ח"כ יצחק כהן. רה"מ ציין בפני הרב כי הוא נהנה מאוד לעבוד עם חברי הכנסת של ש"ס וציין את חריצותם ואת עמידתם לטובת ציבור הבוחרים שלהם.

השיחה ארכה למעלה ממחצית השעה, ובמהלכה שיבח אותו הרב על בנו אשר זכה בחידון התנ"ך, הרב הוסיף "זכית שיש ממך שורשים טובים", נתניהו הרחיב לספר לכבוד הרב וציין כי הוא מצאצאיו של הגאון מוילנא וסבו הוא הרב נתן מילקובסקי היה מקורב לחסידות גור.

במהלך הדברים סיפר נתניהו לנשיא המועצת כי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ביקש ממנו להביא את בנו אליו שיברכהו, אך בסוף חלה והלך לבית עולמו, "כתחליף אני בע"ה רוצה להביא את בני לכבוד הרב שיברכהו" אמר נתניהו.

הרב הוסיף וציין כי יש לשים לב לדברי שלמה המלך שאמר לב מלכים ושרים ביד ה' והשיב ראש הממשלה אני מרגיש את יד ה' שמכוונת אותי"

הרב שלום כהן הרחיב על הצורך לדאוג לחלשים ולשכבות המצוקה וציין כי חלק חשוב מאוד ממסורת ישראל הוא הצורך להקשיב לזעקת האביון ולשם כך יש לחזק את המוסדות התורניים שמנחיילים ערכים אלה, רה"מ השיב לו כי כמי שבא ממשפחת רבנים וממשפחה שערכי המסורת הם נר לרגליה הוא ער לדברים ופועל למען יישומם.

בסיום הפגישה אחז הרב את ידיו של ראש הממשלה ובירכו בברכת כהנים יברכך ה' וישמרך וציין כי בברכה זאת כלולה כל הברכות כולם, "אז קבלתי הכל, מה אפשר לבקש יותר מזה", השיב ראש הממשלה וסיים בברכה בה מנחמים את האבלים המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון".

צילום: יעקב כהן
צילום: יעקב כהן

IMG_3308

IMG_3320

IMG_3321

IMG_3333

IMG_3372

IMG_3374

IMG_3401

IMG_3414

IMG_3422

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.