נתניהו: "להבטיח שהכסף יגיע לניצולי השואה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בישיבת הממשלה כי יקים ועדת שרים מיוחדת שתפעל לקדם את רווחתם של הניצולים

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט על הקמת וועדת שרים מיוחדת שתדאג לשיפור איכות החיים של ניצולי שואה.

בפתח ישיבת הממשלה התייחס נתניהו לנושא ואמר, "בשנים האחרונות הממשלות בראשותי הגדילו באופן משמעותי את התקציבים לניצולים שחיים בקרבנו. אנחנו חייבים להבטיח שהכסף הזה יגיע לניצולים ובעניין הזה אני יודע שיש לנו עוד מה לשפר ומה לתקן|.

הוא הוסיף כי החליט לעמוד באופן אישי בראש וועדת שרים שתכלול את שרי האוצר, הבריאות, הרווחה, השיכון והמשפטים.

"אנחנו נעבוד יחד ובהקדם כדי להבטיח איכות חיים וקיום בכבוד לניצולי השואה בשארית חייהם. אין לנו מחוייבות גדולה מזו", הוסיף נתניהו.

ראש הממשלה אמר עוד, "הערב אנחנו נציין את תחילתו של יום הזיכרון לשואה ולגבורה. אני אדבר הערב ביד ושם על המשמעות הכבירה של המעבר משואה לתקומה – מעם שהוא עלה נידף ברוח וחסר מגן – לעם ריבוני שהוא עם כוח מגן מהחזקים בעולם".

הוא התייחס גם לנושא העימותים שהיו בכנסת בשבוע שעבר עם המשפחות השכולות ואמר, "אני מבקש לומר כמה מלים למשפחות השכולות. עם ישראל כולו מאוחד סביבכן. אתם שאיבדתם את היקר מכל למען ביטחון ישראל".

"אנו יודעים שתקומת ישראל כרוכה במחיר כבד מנשוא. כראש משפחה וכבן למשפחת השכול, שמעתי את הדברים שנאמרו בשבוע שעבר בכנסת בלהט הויכוח. אני מיצר על כך שהדברים נאמרו – היה צורך להתנצל על כך מיידית וטוב שהדבר נעשה", הוסיף נתניהו.

"ערב ימי הזיכרון והתקומה עלינו לזכור שוב שהדבר החשוב ביותר הוא אחדות העם. זהו מקור כוחנו, זהו הבסיס לעוצמתנו וגם לעתידנו", דברי ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.