נתניהו ולוטן ביקרו בבית משפחת מנגיסטו

רה"מ ושליחו ליאור לוטן ביקרו היום בבית משפחת מנגיסטו באשקלון. נתניהו: "נעשה כל מה שצריך כדי להחזיר את האזרחים"

רה"מ בנימין נתניהו ביקר לפני שעה קלה בבית משפחת מנגיסטו שבנם אברה חצה את הגבול לפני עשרה חודשים לרצועת עזה, ומאז, ע"פ ההערכות מוחזק בידי חמאס.

"באתי לפה להיות עם המשפחה. דיברנו על אברה. אנחנו עושים כל שביכולתנו להחזירו לארץ כפי שאנחנו נמצאים בקשר עם משפחה של ישראלי נוסף במטרה להחזירו…אנחנו ניצבים מול אויב מאוד ציני ומאוד אכזר בדמות חמאס, שמתכחש לחובה ההומניטרית שלו להחזיר אזרחים תמימים בחזרה לארצם. לא נרפה ונעשה כל מה שצריך כדי להחזיר את האזרחים הללו לארצם", אמר נתניהו בסיום הפגישה..

אל ראש הממשלה הצטרף גם אל"מ במיל ליאור לוטן שהנצל שוב על הדברים שאמר למשפחה לפני מספר ימים ופורסמו אמש בהקלטה שנחשפה בערוץ 10. "הדברים שנאמרו אינם משקפים את דרך ההתנהלות שלי, ערכיי ודרך חשיבתי, קל וחומר שאינם משקפים את דעת ראש הממשלה והרוח שהגדיר למימוש המשימה…אני רוצה להבטיח למשפחה היום שאני אמשיך לפעול בכל דרך ובכל זמן יחד עם המשפחה ויחד עם כל מערכות המדינה כדי להביא למימוש המשימה ולהשבתו המהירה של אברה".

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי רעייתו של לוטן, שלומית, התייחסה הבוקר לסערה הציבורית שבמרכזה עומד בעלה. בדף הפייסבוק שלה כתבה לוטן: "עשו לליאור לינץ' בערוץ 10. הם שידרו פגישה אחת שבמקרה הייתה מאוד טעונה, ושהרוחות בה להטו שלא לצורך, אבל זאת לא הייתה גזענות ולא היו שם איומים. מי שמכיר את ליאור יודע שהוא לא גזען, וגם המשפחה יודעת את זה".

השיחה שעוררה סערה. האזינו להקלטה

לוטן הוסיפה: "כשבערוץ 10 הציגו אותו אתמול ברגע קשה, שהוא מבין שהיה מיותר ולא לעניין, הוא התקשר מיד ליאלו, אחיו של אברהם, שאיתו היה בקשר קרוב כל השנה – והתנצל. בניגוד למה שהוצג, זו לא הייתה הפעם הראשונה שליאור נפגש עם בני המשפחה, אלא הפעם השביעית או השמינית בשנה האחרונה".

לסיום כתבה לוטן: "ליאור איבד את הסבלנות כי היו שם אנשים שאינם חלק מהמשפחה. הם ביקשו שיסביר הכל מההתחלה ולכן זה נשמע כאילו הוא מעדכן אותם בפעם הראשונה – אבל זה כמובן לא נכון. כשהוא איבד את הסבלנות, זה הוצג בערוץ 10 כגילוי של גזענות ואטימות של אדם שנפגש לראשונה עם משפחה רק טורח להגן על הבוס שלו".

כזכור, אתמול פורסמה בחדשות ערוץ 10 הקלטה של שיחה בין בני משפחת מנגיסטו ללוטן. בשיחה נשמע לוטן מנסה לשכנע את המשפחה לשמור על פרופיל נמוך ולהימנע מפרסום הפרשה, תוך שהוא משתמש באיומים: "תחליטו מה אתם רוצים, לעבוד ביחד או לעשות הצגות וקונצים…לא הזמנת אותו. לא דיברת איתו. הבן שלי זה הבן שלך. בסך הכול הוא אזרח של מדינת ישראל".

בהמשך נשמע לוטן אומר: "יש לכם שתי אפשרויות: אחת להפנות את האצבע לחמאס ולהגיד 'אתה מחזיק באברהם, אתה אחראי לגורלו, תחזיר לנו אותו ואנחנו רוצים לדעת שהוא חי'. אפשרות שנייה היא להפנות את האצבע מחמאס לירושלים ולהגיד 'אתם לא בסדר, נתתם לו לעבור, לא החזרת לנו מכתבים', אתם תבחרו ותהיו אחראים לתוצאות".

בעקבות הדברים התעוררה סערה תקשורתית כאשר פוליטיקאים רבים דורשים מרה"מ לפטרו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.