צפו: רה"מ לחייל שהוכה: "הזדעזעתי מהתמונות" (וידאו)

רה"מ נפגש עם החייל דמאס פקדה, שהסרטון בו תועד מוכה בידי שוטרים הצית את המחאה, וגינה את השוטרים התוקפים. צפו

מנסה להנמיך את הלהבות: החייל דמאס פקדה, שהסרטון בו תועד מוכה באכזריות בידי שוטרים הצית את מחאת בני העדה האתיופית, הגיע היום למשרד ראש הממשלה בירושלים, שם נפגש עם נתניהו.

במהלך פגישתם של נתניהו ופקדה אמר לו ראש הממשלה: "שמעתי שהיית תלמיד מצטיין בכפר הנוער, שאתה בהתנדבות בסופי שבוע. אני מאוד שמח לראות אותך כאן ואני רוצה להגיד לך שאני הזדעזעתי מהדבר הזה. אנחנו לא יכולים לקבל את זה, המשטרה מטפלת בזה ונצטרך לשנות את הדברים. שמעתי גם שאמרת שאתה לא רוצה לשמוע על אלימות וזו אמירה מנהיגותית. אולי דברים טובים ייצאו מהדבר הקשה שעברת" .

"ראש הממשלה אמר לי שהדברים יטופלו. צר לי על מה שקרה אתמול", אמר פקדה ביציאתו מהפגישה עם נתניהו. "אני בעד ההפגנה אבל נגד האלימות. אני לא יודע אם אני סמל, אני מרגיש שהעדה מגובשת". פקדה אמר בפגישתו עם נתניהו שיש גזענות ואפליה כלפי בני העדה שחלמו להגיע לארץ ישראל.

צפו בפגישת רה"מ עם החייל האתיופי

צפו: הסרטון שהצית את המהומות – שוטרים מכים חייל אתיופי באכזריות
https://www.youtube.com/watch?v=9ELlpRX3i7s

בתוך כך, הובאו הבוקר 19 מפגינים שנעצרו אמש במהלך המהומות בתל אביב לדיון בהארכת מעצרם בבתי המשפט בתל אביב. בדיון הארכת המעצר הראשונה העיד הטוען המשטרתי: "אני 11 שנה במשטרה ולא זוכר מדיניות הבלגה כזו. המשטרה נתנה חופש ביטוי, הבליגה על חסימת כבישים ראשיים. בלגיטימציה שנתנו להפגנה לא נכלל סיכון חיי אדם ויידוי אבנים. בין אם זה כלפי אזרחים ובין אם זה כלפי שוטרים".

עוד הוסיף השוטר כי לא זכור לו תקדים כזה בתל אביב: "חשוב שבית המשפט ישמע שישנם כ-50 שוטרים פצועים, זה הרבה יותר ממפגינים שנפגעו. היו גם כ-50 עצורים ומרביתם שוחררו, הבאנו לכאן 19. רוב רובו של האירוע מתועד והאירוע הסתיים לקראת שש בבוקר ויקח זמן עוד לאתר את כל הזורקים ומשליכי האבנים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.