נתניהו לח"כים: הרגיעו את הרוחות בנושא הר הבית

בעקבות החשש מתסיסה, רה"מ נתניהו לחברי הכנסת ולשרים לפעול באיפוק סביב הר הבית. בשבוע שעבר הזהיר אבו-מאזן כי הסוגיה עלולה לגרום לפרוץ מלחמה

בעקבות המתיחות בירושלים,  קורא היום (שבת) ראש הממשלה בנימין נתניהו לחברי הכנסת ולשרי הממשלה להרגיע את הרוחות סביב נושא הר הבית ולגלות אחריות ואיפוק.

ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וביקש ממנו לפעול מול חברי הכנסת שירגעו וירגיעו את הרוחות, נתניהו  מנסה להנמיך את הלהבות, לאחר שבימים האחרונים היו לא מעט קולות בימין שקראו לשנות את הכללים בהר הבית בעקבות ניסיון ההתנקשות.

בעקבות ניסיון ההתנקשות בגליק, הוחלט במערכת הביטחון לסגור את הר הבית למתפללים ולמבקרים יהודים. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן הצהיר כי הדבר מהווה "הכרזת מלחמה", ודוברו טען כי מדובר בניסיון לפגוע באומה הערבית כולה.

ח"כ משה פייגלין, שביום שלאחר ניסיון ההתנקשות ניסה להיכנס למתחם הר הבית. לדבריו, מניעת כניסתו למתחם מהווה ניצחון למתנקש ולכל אלו המתנגדים להעלאת יהודים להר הבית.

מנגד טען ח"כ אחמד טיבי כי ליהודים אין כלל זכות להתפלל במקום. "היהודים לא רשאים להתפלל במסגד אל-אקצא מאחר שמדובר במקום תפילה למוסלמים", הדגיש טיבי. "אמנם מדובר במתחם בגודל 70 דונמים, אך כל מטר בו קדוש לאסלאם".

במהלך השבת, צעירים ירו זיקוקים לעבר שוטרים ולוחמי משמר הגבול בוואדי ג'וז. הכוח עצר צעיר בן 17 שהועבר לחקירה במרחב קדם.

 

במקרה אחר בשער שכם נער ערבי כבן 13 תקף יהודי שעבר במקום. בעת מעצרו החלה התקהלות ושוטר נפגע קל ממקל שהושלך לעברו.

 

משטרת ירושלים ממשיכה בהיערכות המוגברת ברחבי העיר בדגש על מזרח ירושלים ונקודות החיכוך. נמשיך לגלות אפס סבלנות כלפי כל אירוע אלימות ונפעל להניח יד על כל פורע חוק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.