נתניהו לטראמפ: "העברת השגרירות לירושלים תקדם שלום"

לשכת ראש הממשלה מבהירים כי נתניהו תומך במהלך וקורא לו לעמוד בהבטחת הבחירות שלו – להעביר את שגרירות ישראל ירושלים.

 

על רקע דברי מזכיר המדינה, שאמר כי בבית הלבן שוקלים האם להעביר את השגרירות לירושלים, בלשכת ראש הממשלה מבהירים כי נתניהו תומך במהלך וקורא לו לעמוד בהבטחת הבחירות שלו – להעביר את שגרירות ישראל ירושלים.
"העברת השגרירות האמריקנית לירושלים לא רק שלא תפגע בתהליך השלום, אלא להיפך. היא תקדם אותו על ידי תיקון עוול היסטורי ועל ידי ניפוץ הפנטזיה הפלסטינית שירושלים היא לא בירת ישראל". נמסר מלשכת ראש הממשלה.

מוקדם יותר, יו"ר הבית היהודי בנט דרש מראש הממשלה ללחוץ על נשיא ארה"ב להעביר את השגרירות "אני קורא לראש הממשלה להבהיר שאנו מצפים מממשל ארה"ב להעביר את השגרירות לירושלים ולהכיר בירושלים המאוחדת בריבונות ישראל".

בנט טען כי "העברת שגרירות ארה"ב לבירת ישראל מחזקת את ישראל, ומחזקת את הסיכויים לשלום-אמת, מפני שכל הסכם המבוסס על חלוקת ירושלים דינו להיכשל". בנט נימק את החלטתו וכתב כי "כפי ששגרירויות מדינות העולם נמצאות בבירת ארה״ב, וושינגטון, כך הן צריכות להימצא בירושלים, בירתנו מזה 3000 שנה. זו בירתנו הנצחית ואין בלתה".

בליכוד עקצו את בנט ומסרו בתגובה: בליכוד מברכים את בנט על כך שהוא מקפיד לשנן את ההודעות לעיתונות שמוציא ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ומצטט אותן כאילו היו דרישות שלו. כך עשה בנושאים רבים וכך הוא עושה גם לגבי דרישתו העקבית של רה״מ נתניהו להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.