נתניהו: "ליברמן הונה את בוחריו, בבחירות הבאות נזכה ב-40 מנדטים"

בכינוס סגור של פעילי ליכוד תקף רה"מ בחריפות את יו"ר 'ישראל ביתנו', עקץ את מפלגת 'כולנו', הצהיר על כוונתו להתמודד גם בבחירות הקרובות והתייחס לאפשרות של הרחבת הממשלה. ליברמן בתגובה: "נתניהו אינו רשאי לדבר בשם המחנה הלאומי"

נתניהו נגד ליברמן: בכינוס סגור של פעילים מרכזיים בליכוד התייחס נתניהו לנושאים שעל סדר היום וסיפק מספר הצהרות מעניינות.

בהקלטות מהכינוס שנחשפו הבוקר בגל"צ נשמע נתניהו תוקף בחריפות את אביגדור ליברמן ומאשים אותו בעיוות רצון בוחריו: "אני לא חושב שהיה אחוז אחד מאלה שהצביעו לישראל ביתנו שהיה מצביע למפלגה אם היו אומרים להם שהם יתאחדו עם השמאל, לקואליציית להפיל את ממשלת הליכוד…אני חושב שהדבר הזה שינה את פני המערכה, בייחוד משום שהיה ברור די מוקדם שאין לנו את ישראל ביתנו", אמר נתניהו.

בהמשך הבהיר נתניהו כי בכוונתו להתמודד גם בבחירות הבאות והצהיר כי היעד שלו זה 40 מנדטים למפלגת הליכוד.

כמו כן עקץ נתניהו את מפלגת 'כולנו' וסיפק אמירה ממנה ניתן להבין כי הוא לא מעניק למפלגה סיכויים גבוהים לשרוד. בתגובה לדברי השר גלעד ארדן שאמר: "אפשר להשתמש במילה קדימה אבל לא כולנו", השיב נתניהו: "גם זה (ההפיכה של המילה 'כולנו' לא-פוליטית. מ. ה.) יגיע".

ארדן עצמו, שכזכור היה מצוי בחילוקי דעות קשים עם רה"מ הוסיף: "גם אם לפעמים אני לא מרוצה לעולם לא אתן את ידי לפגיעה בממשלת ליכוד".

בסיום הדברים אמר רה"מ כי "בזמן הקרוב נבוק אם יש לנו אפשרות להרחיב את הממשלה".

הכינוס התקיים על רקע היוזמה הפנימית בליכוד להחזרת השיטה הישנה של הפריימריס, קרי: הצבעה של חברי המרכז בלבד. נתניהו ניסה לשכנע את החברים לדחות ההצבעה שלדבריו "תפגע אנושות בדמוקרטיה במפלגה ותזיק לתדמית שלה".

ח"כ אביגדור ליברמן מסר בתגובה: "ראש ממשלה שהצביע בעד ההתנתקות וסירב למגר את שלטון החמאס ולבנות בגושי ההתיישבות אינו רשאי לדבר בשם הימין או המחנה הלאומי. כל ההתנהלותו מוכיחה כי 'ישראל ביתנו' היא האלטרנטיבה הלאומית הימנית היחידה הקיימת במפה הפוליטית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.