נתניהו לילדי הקהילה היהודית: "היו גאים ביהדותכם"

קבלת פנים מרגשת לראש הממשלה ורעייתו בבית ספר היהודי 'מוריה' בסידני{ביקור היסטורי}

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו יחד עם ראש ממשלת אוסטרליה, ביקרו היום (חמישי) בבית הספר היהודי "מוריה" שבעיר סידני.
הילדים קיבלו את ראשי הממשלה בקריאות שמחה ושרו לו בעברית. ראשי הממשלה והרעיות השתתפו בשיעור לימוד עברית עם התלמידים ושוחחו איתם.
ראש הממשלה אמר לילדים, "כשבאים לאוסטרליה מרגישים חום. ראשית, השמש זורחת; שנית, אנשים מתנהלים בצורה בלתי פורמלית לגמרי, כמו בישראל; ושלישית, קיימת ידידות אמיצה בין שתי המדינות, ומעין תחושה של נפשות תואמות. אני חש זכות גדולה להגיע לאירוע הזה עם רעייתי שרה. אין זאת הפעם הראשונה שאני מבקר באוסטרליה, אך זאת הפעם הראשונה שאני כאן במסגרת תפקידי כראש ממשלת ישראל וכדי להושיט את ידינו בידידות. יד זאת, כפי שאמר עכשיו מלקולם טרנבול, מושטת כבר מאה שנה. הידידות בינינו היא בת מאה שנים, ואנו מציינים כעת את מאה השנים הבאות שלה".

"דור אחרי דור, הפכנו מעם של לוחמים רבי עוצמה לעם שאינו מסוגל להגן על עצמו מול שורה של אסונות שהתרחשו במשך השנים: מקרי טבח, פוגרומים וגירוש, כאשר השיא היה הטרגדיה הגדולה מכולם, השואה. היהודי הצרפתי קלוד לנצמן הפיק סרט שנקרא "שואה". שמעתם עליו? ב"שואה" אנו רואים את אחד הניצולים, אחד מהתושבים האחרונים שנותרו בגטו ורשה, בזמנים האפלים ביותר של הגטו , בורח דרך תעלת ביוב. הוא הלך לחפש עזרה בוורשה ופגש שם מחתרת פולנית, לא יהודים. הוא ביקש מהם עזרה והמחתרת הפולנית השיבה שאינם יכולים לעזור לו, הם אינם יכולים לסייע לאחיהם היהודים. האדם הזה חזר דרך תעלת הביוב, יצא במרכזו של גטו ורשה וראה שאין חיים מסביב. הכול שקט. הכול חשוך. הוא אמר לעצמו שהוא נותר היהודי האחרון עלי אדמות. העם היהודי חוסל", הוסיף נתניהו.

הוא המשיך ואמר לילדים, "אך האמת היא שלא חוסלנו. האמת היא שאזרנו את האומץ שאפיין תמיד את עמנו והקמנו מחדש את עצמאותנו במולדת אבותינו. בנינו מדינה והקמנו צבא שהפיח רוח חיים בעוז רוחם של המכבים. אפשר לראות זאת בחיילי צה"ל. זה ניכר באומץ לבם. צעירים וצעירות שקמים ומגנים על מדינתנו פעם אחר פעם. והעולם תוהה מה זה הצבא הזה של ישראל? מאיפה הוא הגיע? הוא היה קיים כל הזמן, אך היינו צריכים לשוב אל ארצנו. היינו צריכים לשוב ולהצית מחדש את הרוח הזאת".
"הלידה המחודשת של המדינה היהודית וזה הביא לשינוי במצבם של היהודים בכל מקום. כי יהודים בכל מקום שאבו כוח, עוצמה, אמונה וגאווה מהקמת מדינת ישראל", הוסיף נתניהו.
הוא פנה לילדי בית הספר ואמר להם, "אם יש דבר אחד שאוכל לומר לכם היום הוא: היו יהודים גאים. עימדו בגאווה. עימדו לצדה של ישראל ועימדו לצד העם שלנו. היו יהודים גאים, בסידני ובירושלים, ובואו השנה לירושלים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.