נתניהו לליצמן: "אם בג"ץ יחליט אתה תכהן כשר" • ליצמן: "חרדי יודע להיות סגן שר"

הקרב על התואר: נתניהו לח"כ ליצמן בטקס חילופי השרים: "בפועל אתה היית שר הבריאות. נכון שהמעמד הרשמי הוא סגן שר. אם בג"ץ יחליט שיש צורך שאתה תכהן כשר" • ליצמן: "חרדי יודע להיות סגן שר עובדה שהרב פירר סגן במערכת הבריאות כבר 40 שנה ואיש לא מערער עליו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ששימש בחודשים האחרונים שר הבריאות בפועל, אמר בטקס חילופי השרים: "מערכת הבריאות בישראל היא מהטובות בעולם.כשאתה עושה רפורמות בתחומים אחרים, מסתכלים בעולם כדי ללמוד".

נתניהו הוסיף הדרך הטובה ללמוד על מערכת היא להסתכל על התפוקות. תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם, שיעור המחלות הקטלניות הוא מהנמוכות. המערכת עובדת. הרפורמה בבריאות הנפש שמייחלים לה כל כך הרבה שנים יוצאת לדרך, וטיפול שיניים חינם לישראל מתבצע ואנשים לא מבינים איך זה לא היה קודם. המערכת שלנו טובה אבל היא תהיה טובה יותר".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

נתניהו המשיך: "נכנסת עם תנופה גדולה לשפר, לייעל ולהביא שירות רפואי מצוין לכל אזרח ובעיקר למי שידו אינה משגת. מחכים לך בציפיה גדולה וזה לא טוב… אבל במקרה שלך יש הסכמה רחבה שאתה האיש הנכון לטפל בשינויים הנוספים במערכת שטובה מאד אך תהיה טובה יותר. בפועל אתה היית שר הבריאות. נכון שהמעמד הרשמי הוא סגן שר. אני מודע שיש לזה היבטים מסוימים משפטיים ולכן אם בג"ץ יחליט שיש צורך שאתה תכהן כשר – אני חושב שראוי שנעשה את השינוי – נכבד את החלטת בג"ץ".

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר בטקס כי מערכת הבריאות זקוקה לטלטלה גדולה, וכי בכוונתו להוציאה אל הפועל. לדבריו, הדבר הראשון שיעשה הוא לפעול לצמצם את העומס בחדרי המיון.

ליצמן הגן על המינוי הצפוי של משה בר סימן טוב למנכ"ל משרד הבריאות, אף שאיננו רופא. לדבריו, בר סימן טוב היה סגן הממונה על התקציבים באוצר, והוא מכיר את מערכת הבריאות טוב יותר מרוב הרופאים.

ליצמן הוסיף: "אני חוזר כי רציתי את התפקיד הזה כי במערכת אפשר וצריך לעזור לאזרחים הכי פשוטים", הדגיש ליצמן. חרדי יודע להיות סגן שר עובדה שהרב פירר סגן במערכת הבריאות כבר 40 שנה ואיש לא מערער עליו".

ליצמן הציג את הבעיות הדחופות ביותר שבהן הוא מתכוון לטפל: "הנושא הראשון צריך להיות טיפול בחדרי מיון – העומס שם נורא ואיום. "הלילה כבר עשיתי ביקור פתע באסף הרופא. זה לא אומר שהלילה לא אעשה עוד אחד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.