נתניהו למשפחת אבו-חדיר: "נמצה את הדין עם הרוצחים"

יממה לאחר פיענוח רצח הנער הערבי, שוחח ראה"מ בנימין נתניהו עם אביו של הנער והביע שאט נפש מהמעשה תוך שהוא מבטיח למצות את הדין עם הרוצחים. גם שר החוץ ליברמן הצטרף למגנים

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר עם חוסיין אבו חדיר, אביו של הנער בן ה-16 שנרצח בשבוע שעבר על פי החשד בידי יהודים: "אני מבקש להביע את הזעזוע שלי ושל אזרחי ישראל מהרצח המתועב של הבן שלך. פעלנו מיד לאתר את הרוצחים, הם יגיעו למשפט וימוצה איתם הדין".

במהלך השיחה הוסיף נתניהו כי "אנו שוללים כל התנהגות אכזרית. הרצח הבן שלך הוא מתועב ואינו יכול להיות מקובל על שום בן אנוש".

השיחה בין נתניהו לאבו חדיר היא המשך לגינוי שפירסם במהלך ביקורו אצל משפחת פרנקל "אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו של הנער", אמר נתניהו מהלך הביקור בבית המשפחה ביישוב נוף אילון "אני גם מבטיח לכם שנמצה את מלוא חומרת הדין עם מבצעי הפשע המזעזע הזה שראוי לכל גינוי והוקעה. מקומם של רוצחים כאלה איננו בחברה הישראלית. בכך אנחנו נבדלים משכנינו – שם הרוצחים מתקבלים כגיבורים ועל שמם קוראים כיכרות".

גם שר החוץ, אביגדור ליברמן, גינה הבוקר את רצח הנער הפלסטיני. בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו, כתב ליברמן: "הרצח המזעזע של הנער מוחמד אבו חדיר, מעבר להיותו מעשה פשע נתעב בפני עצמו, גם פוגע בבסיס המוסרי של המאבק הצודק על זכותנו לחיות כעם חופשי במדינה יהודית בארץ ישראל"

"גם הזעם המוצדק אצל כל אחת ואחד מאתנו על רציחתם של נפתלי פרנקל, איל יפרח וגיל-עד שער, כמו גם על הירצחה של שלי דדון, לא יכול להצדיק רצח אחר. הרוצחים צריכים להיענש במלוא חומרת הדין".

תגובה מעוררת מחלוקת בחריפותה הגיעה מצידה של ח"כ רות קלדרון. בסטטוס שפירסמה החכי"ת מיש-עתיד בעמוד הפייסבוק שלה כתבה: "אני אבלה כי אני מרגישה שיחד עם הנער שנשרף באכזריות כזאת על לא עוול בכפו, ואיתו עולם שלם שהיה עולמו, נשרפה גם אמונתי בעם נבחר. ומהאפר עולה עם ככל העמים"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.