נתניהו לנשיא צ'אד: נשתף פעולה בלחימה בטרור

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם נשיא הרפובליקה האיסלאמית של צ'אד, אידריס דבי, שהגיעו לביקור היסטורי בישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (א') עם נשיא הרפובליקה האיסלאמית של צ'אד, אידריס דבי, שהגיעו לביקור היסטורי בישראל.

לאחר הפגישה נשאו השניים דברים. נתניהו אמר לאורחו, "ברוכים הבאים לישראל ולירושלים".

"זה הביקור הרשמי הראשון של הנשיא של צ'אד בישראל, זה בא אחרי הפסקה ארוכה ביחסים בינינו. צ'אד היא מדינה מאד חשובה באפריקה, ומאד חשובה לישראל, אנחנו לא הפסקנו את הקשר בינינו מעולם. אנחנו רוצים לשתף פעולה בלחימה בטרור. לתת לאנשים שלנו את מה שמגיע להם, מים, ביטחון, השיתוף פעולה בינינו יכול להניב. ישראל שיתפה פעולה עם מדינות אפריקה בעבר בנושא מים. עכשיו זה צומח ופורח שוב. בשנתיים האחרונות הייתי שלוש פעמים באפריקה, במזרח אפריקה, ובמערב אפריקה", הוסיף נתניהו.

הוא אמר שעדיין יש מקומות ביבשת אפריקה שאליהם טרם הגיע. "אני מקווה גם להגיע למרכז אפריקה – אני זורק רמז גדול. אני מקווה להביא איתי חברות ישראליות גדולות וכל מה שאני חושב שיכול לשפר את החיים של האנשים באפריקה. אפריקה חוזרת לישראל וישראל חוזרת לאפריקה. אבל אני רוצה לברך אותך אדוני הנשיא על מנהיגותך".

נשיא צ'אד אידריס דבי אמר בתגובה, "זה ביקור היסטורי גם עבור צ'אד וגם עבור ישראל והוא יאפשר לפתוח דף חדש ביחסים בינינו. הביקור הזה משקף את הכוונה שלנו להיכנס לעידן חדש של שיתוף פעולה ובעקבות זה גם חידוש היחסים הדיפלומטיים", הוסיף.

"חידוש היחסים בינינו שאני אישית מאד רוצה בהם, זה לא דבר שיכול להעלים את הבעיה הפלסטינית. אני עצמי הצהרתי כבר לא פעם באו"ם שמדינתי מאד אוהדת ומייחלת להליך שלום בין ישראל לפלסטינים וההסכם הזה צריך לשקף את יוזמת השלום הערבית וגם הסכמים בין שתי הצדדים", אמר הנשיא האורח לראש הממשלה נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.