נתניהו לפוטין: "איראן מנסה לבנות חזית טרור בגולן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט.נועדו לפגישה חירום בקרמלין עם הנשיא פוטין. שניסה להרגיע את הישראלים לגבי פעילות רוסיה בסוריה

על רקע הפעילות הצבאית של רוסיה בסוריה, נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט. לפגישה חירום בקרמלין עם הנשיא פוטין.

פוטין פתח את הפגישה  ובירך את עם ישראל לרגל ראש השנה, "אני יודע שלא מזמן חגגתם בישראל את ראש השנה. אני רוצה לברך אתכם. מחר בערב יום כיפור מתחיל הצום, אני רוצה לברך אתכם ולאחל לכם כל טוב".

לאחר הברכות, נתניהו ציין את מטרת הביקור, המצב בסוריה, "לישראל ולרוסיה אינטרס משותף להבטיח את היציבות במזרח התיכון. ואני כאן בגלל המצב הביטחוני, שהולך ונעשה מורכב בגבולנו הצפוני". אמר נתניהו.

מכאן עבר נתניהו לציין באוזני פוטין על הסכנה האורבת בהעברת נשק מסוריה ללבנון "כידוע לך, בשנים האחרונות, וביתר שאת בחודשים האחרונים, איראן וסוריה מחמשות את אירגון הטרור הקיצוני האיסלאמי 'חיזבאללה' בנשק מתקדם, שמכוון כלפינו וכבר נורו נגדנו, במהלך השנים, אלפי טילים ורקטות על ערינו. במקביל, איראן, בחסות הצבא הסורי, מנסה לבנות חזית טרור שנייה נגדנו מהגולן".

פוטין 3 פוטין 2

לדברי נתניהו, "המדיניות שלנו היא לסכל את העברות הנשק הללו, וכן למנוע יצירת חזית טרור ופיגועים נגדנו משטח הגולן. בנסיבות הללו חשבתי שחשוב מאוד שאבוא הנה, גם כדי להבהיר את מדיניותנו, וגם לאפשר שלא תהיה שום אי הבנה בין כוחותינו. ואני חייב להגיד מילה נוספת, גם ביממה אישית וגם בנימה לאומית – בכל המגעים בינינו, גם כשהסכמתי וגם כשלא הסכמנו, השיח בינינו תמיד התנהל מתוך כבוד הדדי ומתוך פתיחות. אני בטוח שכך יהיה גם הפעם".

פוטין ניסה להרגיע את נתניהו, "כך יהיה כבוד ראש הממשלה. שלא יהיה ספק בכך. אנו אף פעם לא שוכחים שבמדינת ישראל גרים הרבה מאוד יוצאי ברית המועצות לשעבר, ויש לכך השלכה מיוחדת על היחסים בין שתי המדינות. כל פעולותיה של רוסיה באיזור היו תמיד מאוד אחראיות. אנו מודעים לעניין של ההפגזות נגד ישראל ומגנים כל הפגזות כאלה. ידוע לי שהפגזות אלה מבוצעות על ידי מערכות ביתיות. לגבי סוריה, אנו יודעים שהצבא הסורי הוא במצב כזה שאינו מסוגל לפתוח חזית חדשה. מטרתנו העיקרית היא להגן על המדינה הסורית. יחד עם זאת , אני מבין את דאגתך ואני שמח מאוד שבאת כדי לדון בכל הסוגיות באופן מפורט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.