נתניהו לראשי הקהילה היהודית בפריז: להילחם באנטישמיות

ראש הממשלה נפגש עם ראשי הקהילה היהודית בפריז וסיפר על חשיבות הקשר בין ישראל וצרפת. הוא גם הזהיר מפני התגברות האנטישמיות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נפגשו בפריז עם ראשי הקהילה היהודית בצרפת.

נתניהו פנה למארחיו ואמר להם, "אני שמח לראות את כולכם. זה רגע משמח, שבעים שנים של קשר בין ישראל וצרפת. הקשר הזה היה גורלי בשנים הראשונות של הקמת המדינה, כשהקיום שלנו לא היה מובן מאליו. הוא אף פעם לא מובן מאליו, הוא תמיד בגדר נס, אבל צריך לפעול להבטיח את הנס, והסיוע של צרפת בשנים הראשונות של ישראל הצעירה – גם מבחינת כלי נשק, גם מטוסים, שיתוף פעולה נוסף – הוא דבר שנרשם בתולדות הימים של העם. שמעון פרס דיבר איתי הרבה מאוד על השנים האלה, ובאמת יש זכויות גדולות גם לו וגם לצרפת".

נתניהו דיבר על הקשר בין ישראל וצרפת, שהגשר המחבר בו היא הקהילה. "הקשר הזה הוא גם קשר תרבותי עמוק, והוא גם קשר אנושי, באמצעות הקהילה היהודית המפוארת שישנה כאן, שיש לה גם תרומה עצומה גם לצרפת וגם לישראל. אני מאוד נרגש שיש לנו 180 אלף עולים מצרפת, אנחנו עושים הכל, לא מספיק, כדי לאפשר להם קודם כל להוריד את הביורוקרטיה הנוראית הזאת, של רישיונות נהיגה, ותעודות מקצועיות. אנחנו עשינו כבר עם רופאים ואחר כך עם רוקחים, ועכשיו אנחנו עובדים על אחיות. אבל זה צריך להיות בכל תחומי המקצועות שמוכרים בצרפת, הם צריכים להיות מוכרים בישראל. אין שום הגיון, זאת לא שאלה, זו אפילו מדיניות, זה להילחם בביורוקרטיה ובמשפטנות היתרה. אנחנו עושים את זה צעד אחר צעד מתוך אהבה אמתית, והערכה אמתית".

ראש הממשלה הביע דאגה מהאנטישמיות הגוברת. "יש תופעה אחרת שהיא מטרידה אותנו וזאת האנטישמיות. האנטישמיות באירופה בכלל ובצרפת בפרט, ההתקפות האלה זה דבר שיש לו יסודות עתיקים, אבל הביטויים שלו, של התופעה הזאת, הם חדשים. מול זה צריך דבר אחד – להילחם בזה. להילחם, להילחם ולהילחם. זוהי המדיניות. לא רק של הממשלה הזאת ושל הנשיא הזה, אלא גם של נשיאים קודמים ושל ממשלות קודמות וזה חשוב. הדבר העיקרי שצריך להבין זה שזה אף פעם לא נגמר ביהודים. שנאת היהודים תמיד מתפשטת לבעיה יותר גדולה, ולכן אפשר לגייס גם אחרים. גם מסיבה מוסרית וגם מסיבה של עתיד החברה. אני יודע שהדבר הזה יעלה גם היום בשיחותיי עם הנשיא מקרון".

נתניהו הוסיף עוד כי "ישראל פועלת נגד האיום של האיסלאם הקיצוני, איום על ישראל ועל כל העולם. אנחנו מונעים פיגועים איומים, כולל פה, בצרפת. ישראל בלמה הרבה מאוד פיגועים באירופה ותמשיך לעשות זאת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.