נתניהו לרפורמים: "חייבים להגיע לפשרה"

כמה ימים לאחר שמחו על אי קידום מתווה הכותל – ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר היום (שלישי) מסרי הרגעה לרפורמים בארצות הברית לגבי אי יישום מתווה התפילה בכותל שאושר בממשלה. { "כמו מתווה הגז"}

כמה ימים לאחר שמחו על אי קידום מתווה הכותל – ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר היום (שלישי) מסרי הרגעה לרפורמים בארצות הברית לגבי אי יישום מתווה התפילה בכותל שאושר בממשלה.

ראש הממשלה נשא נאום באמצעות לוויין בפני העצרת הכללית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה חזר נתניהו על עמדתו כי יש להגיע לפתרון מוסכם בין הצדדים.

נתניהו הסביר בנאומו כי קיים קושי פוליטי לממש אותה. "הממשלה כאן לא בדיוק עובדת כמו בארצות הברית", אמר נתניהו. כדוגמה להמחשה הוא  הביא  מתווה הגז ואמר כי חרף העובדה שהממשלה אישרה את המתווה היו קשיים גדולים באישורו בכנסת וגם לאחר מכן היה צורך למצוא פשרה.

 

לדברי נתניהו, גם במקרה של מתווה התפילה בכותל צריך להמשיך ולעבוד על פשרה גם לאחר שהממשלה קיבלה החלטה. "זה לא פשוט, זה מסובך", אמר נתניהו. "צריך דיפלומטיה שקטה בין יהודים. זה מה שישיג בסבירות גבוהה יותר את התוצאה שכולנו רוצים".

רק אתמול שיגרו ראשי הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, מכתב מחאה על גרירת הרגליים של הממשלה ביישום מתווה התפילה בכותל

 

מנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל, גלעד קריב, מסר בתגובה: "אנחנו מברכים את ראש הממשלה על מחויבותו למתווה הכותל. עם זאת, אנו חושבים כי מה שנדרש בעת הזו הוא מנהיגות ומעשים ולא דיפלומטיה שקטה. אחרי ארבע שנים של מגעים דיפלומטיים שקטים הגיע העת לאמירה ברורה המופנית למפלגות החרדיות, כי יש גבול לנזק שהן יכולות לגרום למרקם היחסים בעם היהודי".

 

עוד מסר קריב: "דיפלומטיה שקטה אינה יכולה להתקיים בשעה שמתנהל נגד מיליוני יהודים מסע הסתה פרוע בהובלת שרים וחברי כנסת ובשעה שהממשלה מחוקקת חוקים נגד הזרמים הלא אורתודוקסים כמו חוק המקוואות. אנו קוראים לראש הממשלה לפעול לאלתר למימוש החלטת הממשלה, המשקפת את האינטרסים של העם היהודי ושל מדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.