ליברמן דחה את נתניהו: "אל תתפתו לספינים זולים – ביבי רוצה את בוז׳י"

ליברמן משיב אש: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך ישיבת הקואליציה לצירוף המחנה הציוני והודה כי המו"מ "תקוע", נתניהו רמז כי כי קיבל סימנים מליברמן שהביע הסכמה עקרונית להיכנס לממשלה. ליברמן מיהר להגיב "הכל בבל"ת".

ספין להלחיץ את הרצוג או רצון אמיתי להרחיב את הממשלה הצרה? לאחר שהמגעים עם הרצוג כשלו, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך ישיבת הקואליציה לצירוף המחנה הציוני  והודה כי המו"מ "תקוע", עם זאת נתניהו רמז כי כי קיבל סימנים מליברמן שהביע הסכמה עקרונית להיכנס לממשלה

לאחר הודעת נתניהו יו״ר ״ישראל ביתנו״, ח״כ אביגדור ליברמן,  הגיב באמצעות עמוד הפייסבוק שלו לדברים: "״כל הספינים של נתניהו לא ישנו את העובדות הפשוטות: נתניהו,  שוב בניגוד מוחלט למה שהבטיח בבחירות, מנהל מו״מ עם ציפי ובוז׳י, עם אותה מפלגה שאותה כינה רק לפני שנה מפלגה שחבריה הם לא ציוניים ואיים שזה הוא או הם… זה לא מפתיע כי ממשלת נתניהו היא איננה ממשלה ימנית: היא לא נלחמת בטרור אלא מכילה אותו ואומרת לאזרחי ישראל שזו גזירה משמיים, לא בונה בירושלים או בגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון, מחזירה גופות מחבלים ובקיצור, כל קשר בינה לבין המחנה הלאומי הוא מקרי בהחלט.

ליברמן עקץ את נתניהו  וכתב, לכן, כמו שנאמר פעם בכלבוטק: אל תתפתו לספינים זולים – ביבי רוצה את בוז׳י וכל השאר סתם בבל״ת…כשתהיה פנייה רצינית ואמיתית ל״ישראל ביתנו״, נתייחס אליה.״.

ראש הממשלה אמר בשיחה לשרים כי המגעים עם העבודה תקועים." לא נראה שזה הולך לכיוון טוב". אך  השרים חשו כי שנתניהו טרם הרים ידיים בגזרת  הרצוג.

שר האוצר משה כחלון שאל את נתניהו האם הבעיה במגעים היא תיקים או עקרונות, על כך השיב נתניהו: "גם וגם".

נתניהו קרא לליברמן להצטרף לממשלה ואמר "שדווקא מכיוון ליברמן קיבלתי כמה איתותים ביממות האחרונות, רה"מ ‏נתניהו קרא בישיבת ראשי הקואליציה לליברמן "להתנתק מזועבי ולהכנס לממשלה".

 ליברמן במשרד הביטחון? 

‏חה"כ דוד ביטן והמיועד לתפקיד יו"ר הקואלציה אמר לרשת ב' כי "בליכוד מעדיפים את ליברמן מאשר הרצוג". על המחיר של כניסה לממשלה של ישראל ביתינו אמר ביטן, "אנחנו מוכנים גם לשקול את העברת יעלון למשרד החוץ כדי שליברמן יקבל את תיק הביטחון"

לשם או לכאן אמר חה"כ ביטן כי המו"מ אם כל מי שיהיה חייב להסתיים ביום רבעי הקרוב משום שהדבר גורם לסדקים בקוטלציה ומקרה ולא יצליח. יחלק ראש הממשלה את התיקים וישנה את ההרכבים בקואלציה ויפעל לחזק את קואלציה ה61 שתחזיק מעמד עד סוף הקדנציה

 השתתף בהכנת הכתבה : ארי קלמן

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ליברמן חבר של דרעקי, מה הפלא?

    השטן דרעקי עושה את המוות לביבי ואחר כך יבכה שביבי זרק אותו

    שאול פרץ |
    הגב