נתניהו לשרים: מצפה מכם לנהוג באחריות

ראש הממשלה הצהיר כי ישראל פועלת לא רק נגד משפחתו של המחבל שביצע את הפיגוע בחלמיש, אלא גם נגד מסיתים לטרור ולאלימות

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע זעזוע מהפיגוע הקשה שהיה בשבת בחלמיש, בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (א').

"חברי הממשלה ואני משתתפים באבלה הכבד של משפחת סלומון. יוסף, חיה ואלעד נרצחו בידי חיית אדם מוסתת בשנאת יהודים. כוחות הביטחון פועלים ככל שנדרש בשטח, כל העת. ביתו של המחבל השפל ייהרס בהקדם האפשרי. אנחנו פועלים גם נגד גורמי ההסתה שהסיתו למעשי רצח", אמר נתניהו.

הוא הוסיף כי מערכת הביטחון ממשיכה לשמור על כוננות גבוהה. "מאז תחילת האירועים קיימתי סדרה של מפגשים והערכות מצב עם כל גורמי הביטחון כולל הגורמים בשטח. אנחנו מקבלים מהם תמונת מצב עדכנית וגם המלצות לפעולה ואנחנו מחליטים בהתאם. אנחנו מנהלים את זה בקור רוח, בנחישות ובאחריות – וכך נמשיך לעשות כדי לשמור על הביטחון".

מוקדם יותר, הרחיב נתניהו בנושא הבטחוני, בישיבת שרי הליכוד. "מאז תחילת האירועים קיימתי סדרה של מפגשים והערכות מצב עם כל גורמי הביטחון, כולל הגורמים בשטח. אנחנו מקבלים תמונת מצב עדכנית וגם המלצות לפעולה ואנחנו פועלים בהתאם".

נתניהו ביקש גם מהשרים לשמור על איפוק. "אנחנו מנהלים את זה בקור רוח, בנחישות ובאחריות – וכך נמשיך לעשות כדי לשמור על הביטחון", אמר נתניהו ופנה לשרים, "אני מצפה גם מכם לנהוג באחריות המתבקשת".

הערב עתיד להתכנס הקבינט המדיני בטחוני ולדון בתגובות נוספות אפשריות לפיגוע, ובמהלך הסרת גלאי המתכות מהכניסה להר הבית והתקנת אמצעי לחימה. כבר הבוקר החלה התקנת מצלמות אבטחה במתחם ההר, עוד לפני הישיבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.