נתניהו לשר החוץ הגרמני: או אני או 'שוברים שתיקה'

לשר נקבעה פגישה עם ראשי ארגון השמאל ומקורביו של נתניהו אומרים, "צריך להציב לגרמניה קווים אדומים' {אולטימטום }

ראש הממשלה בנימין נתניהו מחריף את הקו שהוא נוקט מול ממשלת גרמניה, שיחסיה עם ישראל הורעו באחרונה, על רקע אי שביעות הרצון של הקנצלרית מרקל מההתנהלות הישראלית לגבי הבנייה מעבר לקו הירוק.
ערוץ 2 מדווח כי בפני שר החוץ הגרמני, זיגמר גבריאל שאמור להיפגש עם נתניהו מחר (שלישי) הוצב אולטימטום. אנשי נתניהו הבהירו לגרמני כי אם יקיים פגישה שנקבעה לו עם ראשי ארגון השמאל 'שוברים שתיקה', הוא לא מתכוון לפגוש אותו.
בסביבתו של נתניהו הבהירו כי יש להציב קו אדום לשר הגרמני, שבחר לקיים את הפגישה למרות שהוא יודע שמדובר בארגון שפועל נגד הממשלה והעומד בראשה.
בלשכת ראש הממשלה לא מתייחסים לדברים לפי שעה, וגם מצידו של השר הגרמני טרם נמסרה תגובה.
יצויין כי שר החוץ הגרמני ידוע כמחזיק קו פרו-פלסטיני ואף התבטא בעבר נגד ישראל מספר פעמים בחשבון הפייסבוק הפרטי שלו. באחת הפעמים הוא אף הגדיר את ישראל כ"מדינת אפרטהייד". כל הדרישות הישראליות להתנצלות מצידו נתקלו בסירוב מוחלט והוא מעולם לא חזר בו מדבריו הקשים.
– ופילג את המשכן המפולג ממילא.
יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הפתיע כאשר התייצב לימינו של ראש הממשלה וכתב: "הוא צודק לגמרי!". לפיד הבהיר כי נתניהו "לא צריך לבטל את פגישתו עם שר החוץ הגרמני, אבל אם הוא היה נפגש בגרמניה עם ארגוני שמאל רדיקלי מרקל הייתה מתעצבנת לא פחות". ואילו יו"ר האופוזיציה המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, כינה את התנהלות נתניהו "בריחה מהמגרש". הרצוג הדגיש כי הצבת האולטימטום היא בעיניו "פגיעה קשה בקשרי החוץ של ישראל עם הכלכלה הגדולה באירופה וידידת אמת של עם ישראל".

"במקום לברוח מן המערכה אני קורא לנתניהו להיפגש עם שר החוץ הגרמני ולהציג את עמדותיו ועמדות ישראל, ללא חשש מארגונים כאלו ואחרים", הוסיף הרצוג. "מחר בבוקר אפגש עם שר החוץ הגרמני, ידיד אמת של ישראל, ואציג את עמדותיי ועמדות ישראל למען חיזוק הקשרים ושמה הטוב של ישראל בעולם". ח"כ ציפי לבני הוסיפה וכתבה כי "לישראל וצה"ל אין מה להסתיר וראש ממשלה אמור להתמודד ולתת את התשובות לכל טענה של אדם וארגון ב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.