נתניהו מאיים: "אם לא תחזור היציבות השלטונית – נסיק מסקנות"(וידאו)

המשבר בקואליציה: נתניהו תוקף: "כל יום אנחנו נתקלים פה באיומי פרישה, אין יום שאיננו נתקלים באיומים והשתלחויות"

המתיחות בקואליציה נמשכת: בפתח ישיבת הממשלה נזף ראש הממשלה בנימין נתניהו בשריו ואמר כי אי אפשר לנהל מדינה כשכל יום נשמעים איומי בחירות.

"אנחנו צריכים יציבות שלטונית והתנהלות תקינה", אמר נתניהו. "זה דרוש לאזרחי ותושבי ישראל. זה לא מה שקורה כאן לאחרונה. כל יום אנחנו נתקלים פה באיומי פרישה, אין יום שאיננו נתקלים באיומים והשתלחויות. אני מקווה שנוכל לחזור להתנהלות תקינה כי רק כך אפשר לנהל מדינה, ואם לא – נסיק מסקנות".

קודם לכן תקף שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ את השר הנוכחי יאיר לפיד: "שמעתי את הדברים של שר האוצר אתמול נגד ראש הממשלה וזה הזכיר לי נער בן 16 שאמר שרוצה לעשות הכל לבד – 'אני לא זקוק להנחיות של ראש הממשלה ושל נערי האוצר' – ועכשיו כשהכל מתרסק הוא מאשים את נתניהו ושואל למה לא יושבים איתו יחד".

לפיד השיב לדבריו של קודמו בתפקיד בהומור כי "מאז שהתגלחתי אני נראה צעיר יותר".

כזכור, יו"ר ש"ס, אריה דרעי, העניק אמש ראיון לערוץ 2, והתייחס לתמורות הפוליטיות האחרונות. דרעי סיפר כי הוא הבהיר לנתניהו שלא יצהיר מראש על תמיכה במועמדותו בקדנציה הבאה, אם כי הוא יסכים לא לשתף פעולה עם ניסיונות להדחת נתניהו במידה ויכריז על הקדמת הבחירות.

"אמרתי לנתניהו שאנחנו מתחייבים בפניו שלא נחליף את הממשלה הזאת בתרגילי אי־אמון, שנהיה נאמנים לו עד הבחירות – אבל אני לא מוכן לומר מה יהיה אחרי הבחירות", דברי דרעי.

בינתים המערכת הפוליטית ממשיכה לסעור: נתניהו רוצה בחירות. הוא לא מסוגל להמשיך לתפקד עם יאיר לפיד ולבני. גם לא עם ליברמן היושב כעת לצידם. גם החרדים רוצים בחירות: כי הם רוצים לחזור להסב סביב השולחן, כי הם מעוניינים לראות בהתכווצותו הדרמטית של יאיר לפיד, כי הם רוצים להפסיק את הפגיעה האנושה בתקציבי עולם התורה ובסטטוס קוו סביב יהדותה של המדינה.

זו הסיבה שהחרדים מחוזרים, וככל שחולפים הימים החיזור הולך ונעשה אגרסיבי יותר. בנימין נתניהו רוצה אותם היום, רוצה אותם אתמול, רוצה אותם ליום המחר. הוא מבין שבלעדיהם אין משילות. לא הייתה, ולא תהיה. ברגע שהחרדים יעניקו לו את הקלף המנצח, יבהירו שהם איתו – נתניהו מכריז על בחירות.

גורמים ב'יהדות התורה' אמרו ל'קוקר' כי המפלגה סירבה להצעת נתניהו להבטיח תמיכה בו מראש לאחר הבחירות הבאות בשל סירובו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן. "לא ייתכן שאחרי שהוא גרם נזק כל כך גדול לציבור החרדי ולצרכי עולם התורה, הוא יבקש תמיכה פוליטית כדי להציל את עורו".

עם זאת הדגישו כי לאחר הבחירות הכל פתוח. "אנחנו נעשה מה שטוב לעולם התורה. אם הסיכויים הטובים להרכיב ממשלה ולהטיב עם עולם התורה יהיו אצל נתניהו – נלך איתו. אם לא, נלך עם אחרים", אמרו. כך גם יו"ר ש"ס אריה דרעי אמש ב'ערוץ 2' הבהיר כי סירב להעניק הבטחת תמיכה לנתניהו וכי אחרי הבחירות הכל נפתח מחדש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.