נתניהו מבהיר: "היטלר האחראי – המופתי עודד"

לאחר הביקורת: נתניהו מבהיר כי היטלר האחראי לשואה, איש לא מטיל בכך ספק. אך אסור להתעלם מזה שחאג' אמין אל-חוסייני היה בין אלה שעודדו אותו לאמץ את "הפתרון הסופי". כתב נתניהו בדף הפייסבוק שלו. {המופתי והיטלר}

לאחר שעורר סערה פוליטית , ראש הממשלה בנימין נתניהו, מבהיר בדף הפייסבוק שלו כי היטלר הוא האחראי להשמדתם של שישה מיליון יהודי אירופה, איש לא מטיל בכך ספק. אך אסור להתעלם מזה שחאג' אמין אל-חוסייני היה בין אלה שעודדו אותו לאמץ את "הפתרון הסופי". כתב נתניהו בדף הפייסבוק שלו.

נתניהו הביא ציטוט מהעדות של סגנו של אייכמן במשפטי נירנברג:  "המופתי מילא תפקיד בהחלטה להשמיד את יהודי אירופה. אסור להתעלם מחשיבות תפקידו. המופתי חזר והציע לרשויות שעמן עמד בקשרים, בראש ובראשונה להיטלר, לריבנטרוב ולהימלר, להשמיד את יהודי אירופה. הוא ראה בכך פתרון הולם לשאלה הפלסטינית".

"ההסתה של המופתי נלמדת עד היום ואת ההסתה הזאת צריך לעקור". כתב נתניהו.

המופתי חוסני היה זה שהתסיס את הרוחות קודם הפרעות בתרפ"ט למרות שהיהודים חיו ביחסי שכנות טובה עם הערבים זה לא מנע מהם יום אחרי לצאת ולטבוח ביהודים בחברון ובצפת.

מוקםד יותר, גינו פוליטקיאים רבים את דבריו של נתניהו כביכול "למופתי היה חלק גדול יותר בהשמדתם של יהודי אירופה" וטענו  כי הוא משרת האינטרסים של מכחישי השואה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דברי נתניהו כתובים גם בערך הויקיפדיה שהוקדש למופתי הלזה.

    לכל המעוניין, |
    הגב